midiplayer midiplayer
midiplayer
Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Upoutávka
Námořní vyšetřovací služba L. A. XII (1)
Upoutávka se přehraje za  2 s.

Námořní vyšetřovací služba L. A.

Vysíláme zítra v 01:30 na Prima COOL
O seriálu

Hetty (Linda Huntová) odešla do důchodu… A zmizela. Velení Námořní vyšetřovací služby v Los Angeles se ujímá nová tvář. Bývalá agentka Tajné služby Shay Mosleyová (Nia Longová) se po zkušenostech z politického zákulisí ve Washingtonu vůbec nedrží zpátky a chystá překvapivé personální změny. Sam Hanna (LL Cool J) chce, aby si G. Cullen (Chris O’Donnell) našel nového parťáka. Tým se ocitá ve složitém postavení přesně ve chvíli, kdy začíná ještě komplikovanější vyšetřování smrti jihokorejského agenta, který se zabýval hrozbou severokorejského raketového programu.

Jak si hrdinové z Námořní vyšetřovací služby L. A. poradí? Napínavý seriál pokračuje už 9. řadou. Neohrožení profesionálové z Námořní vyšetřovací služby operují v nebezpečném světě plném krutých a podlých zločinců a teroristů. Jeho hrdinové využívají nejmodernější technologie a pracují v utajení a přestrojení, aby dostali kohokoli, kdo se jim připlete do cesty. G. Cullen je jako chameleón, dokáže se stát kýmkoliv a infiltrovat kriminální podsvětí. Jeho věrný a spolehlivý parťák Sam Hanna je bývalým členem speciální jednotky Navy SEAL a válečným veteránem z Iráku i Afghánistánu. Záda jim kryjí výjimečně inteligentní zvláštní agentka Kensi Blye (Daniela Ruahová), která žije pro vzrušení z akce, zkušený policejní detektiv Marty Deeks (Eric Christian Olsen), specialista na veškerou techniku Eric Beale (Barrett Foa) a bystrá zpravodajská analytička Nell Jonesová (Renee Felice Smithová). V životu nebezpečných situacích spoléhají jeden na druhého a udělají všechno, aby ochránili bezpečnost Ameriky i celého světa!

Námořní vyšetřovací služba L. A.
Autor: CBS Námořní vyšetřovací služba L. A.

Zajímavosti:

  • Seriál Námořní vyšetřovací služba L. A. vznikl jako spin-off (spřízněný seriál) původní Námořní vyšetřovací služby. Námořní vyšetřovací služba je zároveň spin-offem televizního hitu JAG.
  • Seriál Námořní vyšetřovací služba L. A. se odehrává ve stejném světě jako seriály JAG, Námořní vyšetřovací služba, Námořní vyšetřovací služba: New Orleans, Havaj 5-0 a Tým Škorpion. Různí hrdinové jednotlivých seriálů se už několikrát vzájemně setkali a spolupracovali na případech.
  • Hrdinové Námořní vyšetřovací služby L. A. se poprvé objevili ve dvou posledních epizodách šesté řady Námořní vyšetřovací služby.
  • Uvažovalo se o vzniku dalšího spin-offu s názvem Námořní vyšetřovací služba: Red o týmu zvláštních agentů, kteří cestují za případy po celých Spojených státech. Jeho hlavním hrdinou měl být agent Dave Flynn, kterého by si zahrál Scott Grimes. Na nový seriál nakonec nedošlo, ale Scott Grimes se znovu objevil v roli agenta Flynna v osmé řadě Námořní vyšetřovací služby L. A.
Námořní vyšetřovací služba L. A.
Autor: CBS Námořní vyšetřovací služba L. A.
  • Seriál Námořní vyšetřovací služba L. A. vymyslel Shane Brennan, který předtím pracoval jako producent seriálů Námořní vyšetřovací služba a Kriminálka Miami.
  • Shane Brennan původně vymyslel postavu G. Callena jako hlavního hrdinu úplně jiného nikdy nerealizovaného špionážního seriálu o statečném agentovi CIA.
  • Brennan uvažoval o tom, že do role G. Callena obsadí herce Paula Walkera, který se proslavil díky veleúspěšné filmové sérii Rychle a zběsile.
  • Námořní vyšetřovací služba L. A. se inspirovala legendárním seriálem Miami Vice.
  • Kdykoliv je to možné, LL Cool J odmítá, aby ho zastupoval kaskadér. Chce, aby bylo vidět, že dává do role všechno, a diváci tak získali opravdový zážitek.
  • V seriálu se pravidelně objevuje francouzská herecká hvězda Christopher Lambert (Highlander, Tarzan, Mortal Kombat: Boj na život a na smrt) v roli sériového vraha a geniálního zločince Marcela Janviera, který je úhlavním nepřítelem hlavního hrdiny G. Callena.
Námořní vyšetřovací služba L. A.
Autor: CBS Námořní vyšetřovací služba L. A.

Postavy:

Grisha „G.“ Callen (Chris O’Donnell)
Zvláštní agent NCIS, který je zároveň velícím důstojníkem týmu, je jako chameleon. Dokáže svou identitu přizpůsobit nebo úplně změnit, aby dokonale zapadl do kriminálního podsvětí. Ovládá několik cizích jazyků včetně češtiny. Jeho nejlepším přítelem a nejspolehlivějším parťákem je Sam Hanna. Musí se vypořádat s temnými tajemstvími z minulosti svého otce.

Chris O‘Donnell
Americký herec se narodil 26. června 1970 v Illinois. Proslavil se rolemi ve filmech Batman a Robin, Vůně ženy, Vertical Limit a v seriálech Námořní vyšetřovací služba L. A., Chirurgové a Advokáti. Od třinácti let se věnoval modelingu a objevil se v několika reklamách. Prorazil v reklamě na McDonald’s, ve které obsluhoval slavného basketbalistu Michaela Jordana. Praktikuje římskokatolickou víru. Je ženatý a má pět dětí.

Grisha „G.“ Callen (Chris O’Donnell)
Autor: CBS Grisha „G.“ Callen (Chris O’Donnell)

Sam Hanna (LL Cool J)
Zvláštní agent NCIS je bývalým členem elitní vojenské jednotky NAVY Seals. Byl nasazený ve válce v Afghánistánu i v Iráku. Do dnešní doby se řídí kodexem NAVY Seals. Čest je pro něho vším. Má dokonalé encyklopedické znalosti koránu. Trpí fobií z klaunů. Jeho nejlepším přítelem a nejspolehlivějším parťákem je G. Callen.

LL Cool J
Americký rapper, herec, spisovatel a podnikatel se narodil 14. ledna 1968 ve státě New York. Proslavil se na hudební scéně, vydal zatím 13 alb a je považovaný za jednoho z průkopníků pop rapu. Hraje v seriálu Námořní vyšetřovací služba L. A. a objevil se ve filmech S.W.A.T. – Jednotka rychlého nasazení, Lovci myšlenek a Právo silnějšího. Jeho rodné jméno je James Todd Smith. Pseudonym LL Cool J znamená: „Ladies love cool James“ (Dámy milují Cool Jamese). Je ženatý a má čtyři děti.

Sam Hanna (LL Cool J)
Autor: CBS Sam Hanna (LL Cool J)

Kensi Blye (Daniela Ruah)
Zvláštní agentka NCIS je dcerou zabitého amerického mariňáka. Je výjimečně bystrá. Adrenalin, bez kterého se její práce neobejde, se stal náplní jejího života. Vyrůstala na vojenské základně a dodnes se tam pravidelně vrací. Ovládá francouzštinu, španělštinu a portugalštinu. Umí morseovku a odečítat ze rtů. Jejím přítelem je detektiv Marty Deeks.

Daniela Ruah
Portugalsko-americká herečka se narodila 2. prosince 1983 v Bostonu. Upozornila na sebe rolí v seriálu Námořní vyšetřovací služba L. A. Když jí bylo pět let, přestěhovala se s rodiči do Portugalska. Od šestnácti let se věnovala herectví a objevila se v několika telenovelách. V osmnácti se přestěhovala na několik let do Londýna, kde vystudovala herectví. Je vdaná za kaskadéra Davida Paula Olsena, který je bratrem jejího hereckého kolegy Erica Christiana Olsena a pracuje na natáčení Námořní vyšetřovací služby L. A. Mají syna a dceru.

Kensi Blye (Daniela Ruahová)
Autor: CBS Kensi Blye (Daniela Ruahová)

Marty Deeks (Eric Christian Olsen)
Policejní detektiv, který má zkušenosti s prací v utajení, původně sloužil jako spojka mezi agenty Námořní vyšetřovací služby a losangeleskou policií. Postupně se stal plnohodnotným členem týmu. Dříve působil jako právník. Jeho přítelkyní je agentka Kensi Blye.

Eric Christian Olsen
Americký herec se narodil 31. května 1977 v Oregonu. Upozornil na sebe rolí v seriálu Námořní vyšetřovací služba L. A. Objevil se ve filmech Bulšit, Žába k zulíbání a Blbý a ještě blbější: Jak Harry potkal Lloyda. Je norského původu. Na střední škole se věnoval sportu a jazykům – japonštině a čínštině. Jeho starší bratr David je kaskadérem a pracuje na natáčení Námořní vyšetřovací služby L. A. Je ženatý s herečkou Sarah Wright, se kterou má syna a dceru.

Marty Deeks (Eric Christian Olsen)
Autor: CBS Marty Deeks (Eric Christian Olsen)

Eric Beale (Barett Foa)
Analytik NCIS a specialista na moderní technologie dokonale ovládá každý počítač a zařízení v operačním centru. Snaží se být vtipný, ale většinou se mu to nedaří. Ovládá znakovou řeč. Má rád surfování. Dobře se zná s forenzní specialistkou Abby Sciuto ze seriálu Námořní vyšetřovací služba.

Barett Foa
Americký herec se narodil 18. září 1977 v New Yorku na Manhattanu. Upozornil na sebe rolí v seriálu Námořní vyšetřovací služba L. A. Objevil se také ve Vincentově světě, Vražedných číslech nebo na Broadwayi. Ve třech letech dokázal v rekordním čase složit puzzle a díky tomu ho přijali na prestižní školu Dalton. Vystudoval herectví. Během studií cestoval po celém světě.

Eric Beale (Barett Foa)
Autor: CBS Eric Beale (Barett Foa)

Nell Jones (Renee Felice Smith)
Mladá analytička NCIS, která nedávno dokončila studia na vysoké škole, má za úkol sbírat informace a vyhodnocovat potenciální hrozby. Díky znalostem a přesným analýzám získala mezi kolegy respekt.

Renee Felice Smith
Americká herečka se narodila 16. ledna 1985. Upozornila na sebe rolí v seriálu Námořní vyšetřovací služba L. A. Před kamerou se poprvé objevila v šesti letech v reklamě na jogurt. V roce 2012 se stala spoluautorkou knižní série pro děti o dobrodružstvích svého francouzského buldočka Huga.

Nell Jones (Renee Felice Smith)
Autor: CBS Nell Jones (Renee Felice Smith)

Henrietta „Hetty“ Lange (Linda Hunt)
Zvláštní agentka NCIS a velitelka misí dohlíží na celý tým. Ví o všem, co se kde šustne. Má na starosti politickou stránku práce. Zajišťuje veškeré potřebné technické vybavení od mikrokamer až po nová auta. Je velice nízkého vzrůstu, ale mezi kolegy má velký respekt. Ovládá tři bojová umění a 10 cizích jazyků včetně češtiny. Osobně se znala s Frankem Sinatrou. Má ráda písničky Lady Gaga.

Linda Hunt
Americká herečka se narodila 2. dubna 1945 v New Jersey. Proslavila se rolemi ve filmech Rok nebezpečného života, Policajt ze školky, Horší už to nebude a v seriálech Námořní vyšetřovací služba L. A , Advokáti, Plastická chirurgie, s. r. o., Jednotka zvláštního určení, Beze stopy a Carnivale. Za ztvárnění mužské postavy ve filmu Rok nebezpečného života získala jako první herečka Oscara. Je vysoká jen 145 centimetrů. Je vdaná.

Henrietta „Hetty“ Lange (Linda Huntová)
Autor: CBS Henrietta „Hetty“ Lange (Linda Huntová)

Premiérová 9. série Námořní vyšetřovací služby L. A. začíná na Prima COOL ve středu 5. září ve 20.15.

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!