Mstitel Cape

Mstitel Cape

O pořadu

Originální název: The Cape

Země původu, rok, distributor: USA, 2011, Universal

Žánr: akční, drama

Série: 1.

Počet epizod: 10

Délka epizody: 60 min.

O seriálu:

Vince Faraday je poctivý policajt v nepoctivém městě. Falešné obvinění z vraždy ho přinutí stáhnout se do podzemí a vzít spravedlnost do vlastních rukou. Stává se z něho superhrdina a maskovaný mstitel Cape s tváří ukrytou pod černou kápí… Inspirace komiksovými příběhy se dá jenom těžko přehlédnout. Desetidílný seriál Mstitel Cape asi nejvíce vychází z kouzelně bizarního světa Temného rytíře Batmana, takového, jaký nejlépe známe z filmů od Christophera Nolana a Tima Burtona. Hlavní hrdina Vince sice ve skutečnosti není navenek zhýralým milionářem, a dokonce i jeho manželka a syn si myslí, že zemřel. Stejně jako Batman ale ani Mstitel Cape nemá žádné superschopnosti. V boji proti zločinu a korupci v prohnilé kalifornské metropoli Palm City mu pomáhá speciální trénink. Ten získá od principála podivné party cirkusáků, která si po nocích sem tam přivydělá vyloupením banky. Nepostradatelným „pomocníkem“ se pak stává zvláštní černá kápě. Protože je celá ušitá z pavoučích vláken, má nečekané, ale rozhodně vítané vlastnosti. Mstitel Cape se přesto bude muset hodně snažit, aby očistil své jméno, porazil místního krále zloduchů, tajuplného Chesse, a se zločinem v Palm City skoncoval jednou provždy.

Zajímavosti:

Mstitel Cape se sice nemůže chlubit takovou komiksovou slávou jako jeho známější, zkušenější a, přiznejme si, starší kolegové Batman, Superman nebo Spider-Man. Propojení s komiksovými příběhy ale zdaleka nekončí jen tím, že se jimi nechal inspirovat. Jednu z kreseb ve skvělé úvodní znělce má na svědomí slavný John Cassaday nejvíce spojovaný s vydavatelstvím Marvel Comics. Hudební motiv stvořil skladatel Bear McCreary (Battlestar Galactica, Živí mrtví) a nahrálo ji 70 hudebníků. To je největší počet, jaký kdy byl použitý pro potřeby televizní obrazovky. Mstitel Cape se také dočkal vlastního komiksu – aspoň v internetové podobě, který jen uveřejněný na webu NBC.com. Televize NBC stejným způsobem propagovala také oblíbený „superhrdinský“ seriál Hrdinové. Mezi vášnivé fanoušky Mstitele Capa se navíc počítá i Abed z komediálního seriálu Zpátky do školy. O Capovi se nejvíce mluví ve 21. epizodě druhé série.

Postavy a obsazení:

Vince Faraday/Mstitel Cape (David Lyons)

Bývalý voják a poctivý polda je falešně obviněný z vraždy a považovaný za mrtvého. Přijme identitu komiksového superhrdiny a stává se z něj maskovaný Mstitel Cape, který bojuje proti zločinu. Je skvělým detektivem a po tréninku v Maliniho cirkusovém gangu se z něho stává zdatný rváč, hypnotizér, akrobat a iluzionista. Touží vrátit se k ženě a synovi.

Max Malini (Keith David)

Principál cirkusového gangu, který vykrádá banky, zachrání Vince, stane se jeho mentorem a vycvičí ho jako maskovaného superhrdinu. Přestože je kriminálníkem a neváhá okrást kohokoliv, má svůj vlastní morální kód, rozlišuje mezi dobrem a zlem a zabíjení se mu hnusí.

Orwell (Summer Glau)

Investigativní blogerka vede svou vlastní válku proti zločinu a korupci v Palm City. Stane se Vinceovým spojencem, své skutečné jméno a identitu ale úzkostlivě tají. Později vychází najevo, že je schopnou bojovnicí, i mnoho jiného…

Peter Fleming/Chess (James Frain)

Miliardář, zakladatel a ředitel prosperující firmy je zároveň místním králem zloduchů zvaným Chess. Zločinecký génius, sériový zabiják a zkušený bojovník se stává Capovým úhlavním nepřítelem, který všechno kolem sebe považuje za hru v šachy.

Dana Faraday (Jennifer Ferrin)

Vincova žena věří, že její manžel zemřel. Přijme práci u veřejného obhájce, aby dokázala, co její manžel nemohl – že je nevinný.

Trip Faraday (Ryan Wynott)

Vincův syn zbožňuje komiksového superhrdinu Capa. Neví, že masku skutečného Capa, který ho po nocích tajně navštěvuje, nosí jeho otec.

Rollo (Martin Klebba)

Silák trpasličího vzrůstu má v Maliniho cirkusovém gangu roli bijce. Je zkušeným bojovníkem, proti kterému Vince nejdříve nemá šanci. Má slabost pro Orwell.

Představitelé hlavních rolí:

David Lyons

Jako Dr. Simon Brenner byl důležitým členem lékařského týmu v seriálu Pohotovost. V současnosti si vychutnává roli padoušského generála v novém postapokalyptickém seriálu Revolution. Pochází z Melbourne v Austrálii a v dubnu ho uvidíme v kinech v mysteriózním romantickém dramatu Bezpečný přístav od režiséra Lasseho Hallströma.

Keith David

Má dvě ceny Emmy a na další tři byl nominovaný. Je vyhledávaným hercem vedlejších rolí, který za rok stihne i desítku filmů. V jeho bohaté filmografii nechybí akční komedie Pan a paní Smithovi, slavné válečné drama Četa nebo legendární horor Věc. Charlie Sheen o něm řekl, že Keith David mu během natáčení Čety zachránil život.

Summer Glau

Už od roku 2002, kdy se objevila v kultovním seriálu Firefly, je kráska z Texasu tajným snem všech seriálových fandů. Zahrála si náctiletou Terminátorku v Terminátorovi: Příběhu Sáry Connorové a nepřehlédnutelná byla také v Domu loutek, Alphas nebo 4400. Zkušenosti bývalé tanečnice baletu se jí hodily i v akčních scénách Mstitele Capa.

James Frain

Byl Thomasem Cromwellem v Tudorovcích i divokým upírem Franklinem v seriálu True Blood: Pravá krev. Někteří si ho ale určitě vybaví jako Paula Rainese z 24 hodin. Narodil se v anglickém Leedsu a jeho nejoblíbenějším hercem je Daniel Day-Lewis.

Jennifer Ferrin

Jako začínající herečka nejdříve prošla 247 epizodami nekonečné soap opery As the World Turns. Pak se objevila mimo jiné v seriálech Dobrá manželka, Miliónový lékař, Life on Mars, Impérium: Mafie v Atlantic City nebo The Following. Je talentovanou zpěvačkou a během středoškolských let zpívala ve sboru.

Ryan Wynott

Zkušený dětský herec se kromě Mstitele Capa objevil hlavně v seriálech Řekni, že mě miluješ a FlashForward: Vzpomínka na budoucnost. Hercem chtěl být už od útlého věku, takže si jako dárek ke svým šestým narozeninám vybral hodiny herectví.

Martin Klebba

Herec a kaskadér malého vzrůstu na sebe upozornil jako Randal Winston v seriálu Scrubs: Doktůrci. Nechyběl ani v posádce kapitána Jacka Sparrowa ve všech dílech Pirátů z Karibiku nebo mezi trpaslíky v poslední Sněhurce. Je nejrychlejším běžcem mezi lidmi malého vzrůstu na světě. Rekord drží už od roku 1994.