Moto(s)poušť

Moto(s)poušť aneb Moto cestou necestou

O pořadu

Cestopisný dokument o motorkářské výpravě několika českých celebrit marockou pouští.

 

O pořadu:

Václava Noida Bártu, Lou Fanánka Hagena a Martina Zounara znají čeští diváci z koncertních a divadelních pódií i televize. Málokdo ale ví, že se z nich stali blízcí přátelé a že je spojuje nejen svět hudby a divadla, ale také láska k motorkám. Svou zálibu a přátelství se rozhodli obohatit o společné zážitky, posbírané v naprosto nehostinných podmínkách. Ještě s dalšími dvěma kamarády se vydali na odvážnou motorkářskou jízdu marockou pouští. Nezvyklou jednostopou výpravu tak absolvovali také Egon Kulhánek, ředitel Hudebního divadla Karlín, a Tomáš Kocanda, publicista v oblasti pouštních rallye a motocyklový cestovatel.

 

Odvážlivci v dokumentu usednou na cestovní endury, motocykly, s nimiž se lze bezpečně pohybovat po silnici i v terénu. Účastníci výpravy se totiž vydají cestou necestou. Společně budou zdolávat úskalí divoké přírody, cest, kam normální auto nikdy nezajede, a přitom objevovat exotické krásy cizích zemí.

 

Čtyřdílný cestovatelský pořad nabídne vedle seznámení s populárními účastníky projektu také zachycení příprav na cestu, nácvik jízdy a samozřejmě průběh celé výpravy. I když je cestování se známými tvářemi samo o sobě netradičním zážitkem, na své si v krátkém dokumentárním seriálu přijdou také vyznavači různých pamětihodností, přírodních zajímavostí a nevšedních zážitků spojených se setkáními s místním obyvatelstvem. Marocká expedice je součástí projektu Moto cestou necestou, jehož záměrem je navštívit turisty nepříliš vyhledávaná místa vyhlášená jako „off road destinace".

 

Každá netradiční a delší výprava potřebuje své zázemí. Logistiku měl na starosti Radek Vinařský, který byl jedním ze dvou doprovodných řidičů. Druhým, jenž byl rovněž mechanikem expedice, byl Petr Dráždík. O kameru se postarali Havel Parkán a Leon Matras, o fotografie PR manažer výpravy Tomáš Matějovský.