Misfits IV

Misfits

O pořadu

Ve čtvrté řadě se objevují úplně noví Zmetci, staří známí mají nové veskrze nesuperhrdinské problémy a zoufale se hledá jedno ztracené mužství.

 

Originální název: Misfits

Země a rok výroby, distributor: Velká Británie, 2012, BBC

Žánr: komediální, sci-fi, drama

Premiéra na COOLu: 8. 7. 2013

Série: 4.

Počet epizod: 8

Délka epizody: 60 min.

 

Od chvíle, kdy skupinku mladých delikventů zasáhl blesk během podivné bouře a dal jim super schopnosti, se toho už stalo hodně. Ve čtvrté sérii oblíbeného britského seriálu plného svérázného humoru nás toho ale čeká ještě víc. Někteří staří hrdinové už si své veřejně prospěšné práce odkroutili a zmizeli ve světě. Ať už v přeneseném slova smyslu nebo doslova jako Kelly, která v Africe používá svůj rentgenový pohled na likvidaci min. Curtis (Nathan Stewart-Jarrett) a Rudy (Joseph Gilgun) naopak pořád zůstávají „přikovaní řetězem“ ke koštěti.

 

Mezi provinilci a ztracenými existencemi navíc povstanou úplně noví hrdinové jako další holka s rentgenovým pohledem Jess (Karla Crome), úzkostlivý telekinetik Finn (Nathan McMullen), tajuplný barman Alex (Matt Stokoe) a záhadná dívka Abbey (Natasha O’Keefe). Netrvá dlouho a celý nový čtyřlístek se ocitá v centru děje! Finn se sbližuje s Rudym, zoufale se zamilovává do Jess a pátrá po zmizelém otci. Alex podobně zoufale pátrá po zmizelém mužství. A Curtis se mezitím seznamuje s mysteriózní ženou, která tvrdí, že je budoucí probační pracovnicí. Zmetci se mají na co těšit – a my s nimi...

 

 

Zajímavosti

Ve čtvrté sérii se naposledy objevuje postava Curtise. Jeho představitel Nathan Stewart-Jarrett je jediným ze současného obsazení, kdo hrál už v úplně prvním dílu seriálu. O to větší škoda je, že v právě připravované páté řadě už ho neuvidíme. Pátá série totiž má být poslední... Tak jako u všech tří předchozích řad napsal scénáře k většině epizod tvůrce seriálu Howard Overman. Herci se přesto znovu mohli vyjadřovat k tomu, jak by podle nich jednotlivé postavy v určitých situacích reagovaly, a Overman to vzal v potaz.

 

Karla Crome a Nathan McMullen, kteří se ve čtvrté sérii objevují jako noví hrdinové Jess a Finn, se původně účastnili konkurzů na jiné role. Crome se ucházela o part Curtisovy lásky Nikki a McMullen chtěl být jedním z méně významných zloduchů v třetí sérii. McMullen si pak s Josephem Gilgunem během natáčení s chutí dobírali dalšího nováčka Matta Stokoea za to, že se jako jediný Zmetek nikdy nepostavil před kameru v charakteristické oranžové kombinéze.

 

 

OSOBY A OBSAZENÍ

 

Curtis (Nathan Stewart-Jarrett)

Dokáže manipulovat s časem, měnit pohlaví a oživovat mrtvé. Zvlášť poslední schopnost mu ve čtvrté sérii způsobí pořádné problémy. K veřejně prospěšné práci byl odsouzený za držení kokainu. Je to jediná postava, která se v seriálu objevuje od prvního dílu a nechybí ani ve čtvrté řadě.

 

Rudy (Joseph Gilgun)

Má schopnost rozdělit se do několika různých osobností. V seriálu se objevuje od třetí řady. Stal se novým bavičem a kašpárkem, když Robert Sheehan, který hrál vtipálka Nathana, během třetí řady seriál opustil. Rudy si odbyl premiéru na internetu v krátkém webovém speciálu nazvaném Vegas, baby!

 

Jess (Karla Crome)

Její schopností je rentgenový pohled. Navíc říká, co si myslí, i když to, co říká, je pro jiné nemyslitelné a nevyslovitelné. Postava Jess vznikla jako náhrada za Alishu a Simona, kteří ze seriálu zmizeli po odchodu herců Antonie Thomas a Iwana Rheona. Během čtvrté série má slabost pro Alexe, ale stává se objektem touhy dalšího nováčka Finna.

 

Finn (Nathan McMullen)

Úzkostlivý nováček má schopnost telekineze, ale neví si s ní moc rady. Jeho pohled na svět je dětsky optimistický a naivní. Postava Finna vznikla jako náhrada za Alishu a Simona. Během čtvrté série se zoufale zamiluje do Jess, která jeho city neopětuje, a spřátelí se s Rudym. Zároveň hledá svého ztraceného otce.

 

Alex (Matt Stokoe)

Záhadný barman tráví většinu času hledáním svého mužství, které se někam „zatoulalo“ v důsledku jeho neznámých zvláštních schopností. Má slabost pro Jess.

 

Abbey (Natasha O’Keefe)

Záhadná dívka neví nic o své minulosti, protože kvůli bouři, díky které má super schopnosti, zároveň úplně přišla o paměť. Abbey dokonce ani není její skutečné jméno, vybrala si ho sama. Má sklon utápět problémy v mořích alkoholu.

 

 

PŘEDSTAVITELÉ HLAVNÍCH ROLÍ

 

 

Nathan Stewart-Jarrett

Často vtipkuje, že ke hraní ho dotlačila jeho matka, která byla frustrovanou herečkou. Vystudoval drama a debutoval na divadle. Největší úspěch měl ale v televizi díky Misfits. Byl jediným hercem, který v seriálu vydržel od začátku až do čtvrté řady. V připravované páté sérii už se s ním ale nesetkáme.

 

Joseph Gilgun

Jako dětský herec se objevil v britské soap opeře Coronation Street. Když dorost v teenagera, dal si od hraní pauzu a začal pracovat jako štukatér a omítkář. V roce 2006 se ale nakonec vrátil před kameru. Je dyslektik a trpí hyperkinetickou poruchou. Obojí považuje za to nejhorší, co ho v životě potkalo.

 

Karla Crome

Po divadelních rolích a menších příležitostech na televizní obrazovce se objevila v mini sérii Hit & Miss o nájemné transexuální vražedkyni. Postavu Jess v Misfits si hodně užívá hlavně proto, že má příležitost konečně objevit vlastní skryté komediální stránky.

 

Nathan McMullen

Není moc známý, protože jeho kariéra před Misfits zahrnuje role pouze ve třech televizních seriálech. Jedním z nich je ale britská originální verze drzé komediální podívané Shameless.

 

Matt Stokoe

Role v Misfits je pro něho první velkou příležitostí poté, co se mihnul v seriálech Borgiové a Černé zrcadlo – Národní hymna.

 

Natasha O’Keefe

Vystudovaná herečka prošla seriálem Lip Service. Byla k vidění ve videoklipu k písničce Falling Down, což byl zatím poslední singl veleoblíbené britské skupiny Oasis. Brzy ji uvidíme v kinech ve vedlejší roli v dramatu Filth podle knihy od Irvina Welshe, autora Trainspottingu.