Město ztracených

Město ztracených

O pořadu

Každou neděli ve 23:00Sedm unesených lidí je uvězněno ve městě duchů. Bezpečnostní kamery sledují každý jejich pohyb a tajemné síly zabraňují všem pokusům o útěk.


 
Rychlé info:
Originální název: Persons Unknown
Země a rok vzniku: USA 2010, FOX
Žánr: sci-fi thriller
Série: 1.
Premiéra
Počet epizod: 13
Délka epizody: 42 minut

 
Tvůrce: Christopher McQuarrie

 
Postavy / herci:

Joe Tucker / Jason Wiles, Janet Cooperová / Daisy Bettsová, seržant Graham McNair / Chadwick Boseman, Moira Dohertyová / Tina Holmesová, Tori Fairchildová / Kate Long Johnsonová, Erika Taylorová / Kandyse McClurová, Bill Blackham / Sean O’Bryan, Charlie Morse / Alan Ruck


O seriálu:
Sedm lidí, kteří se nikdy předtím nesetkali, se probudí v jakémsi hotelu a naprosto netuší, jak se tam dostali. Někdo je unesl z každodenního života. Janet Cooperová, Joe Tucker, Moira Dohertyová, seržant Graham McNair, Tori Fairchildová, Bill Blackham a Charlie Morse se postupně navzájem vysvobodí ze zamčených pokojů. Hotel a městečko vypadají jako z padesátých let. Objeví tu i banku a kancelář šerifa, ale nikde není ani živáčka. Okolí je kompletně prošpikované kamerami a mikrofony. Nikdo netuší, kdo se na ně vlastně dívá. Každý pokus o únik za hranice města navíc překazí tajemné síly. Unesení musejí vyřešit hádanku, co se vlastně děje. V následujících týdnech je skupinka vystavena krutému psychickému i fyzickému nátlaku. Jediným zdrojem informací jsou dálkově ovládané televize, na kterých se občas něco užitečného objeví. Noční vrátný v hotelu ani personál restaurace nechtějí nic prozradit. Postupně mezi unesenými začne růst nedůvěra. Každé spojenectví projde testem, hlavně když se začnou objevovat noví lidé. Nejde přitom o zbytečnou podezřívavost – jeden z unesených je opravdu nastrčený „shora“. V San Francisku se mezitím novinář Mark Renbe snaží vyřešit zmizení bývalé ženy Janet. Autorem tajuplné minisérie je oscarový scenárista Christopher McQuarrie (Obvyklí podezřelí).
 

Postavy:
Joe Tucker (Jason Wiles)
Přirozený vůdce skupiny je rázný, zjevně má v krvi armádní geny. O svém osobním životě nemluví. Nikdy neprozradí, co před únosem dělal. Sdělí jen to, že je z New Yorku a je alergický na včelí bodnutí.

Janet Cooperová (Daisy Bettsová)
Janet provozovala mateřskou školku v San Francisku. Vychovává šestiletou Megan. Bývala vdaná, ale manžel ji opustil uprostřed noci. Najala si dokonce soukromé vyšetřovatele, aby ho našli.

Seržant Graham McNair (Chadwick Boseman)
Rozvážný mariňák McNair je hluboce věřící muslim. Dříve pracoval jako nájemný žoldák, což mělo tragické následky.

Moira Dohertyová (Tina Holmesová)
Byla pacientkou psychiatrického oddělení nemocnice v Sandusky v Ohiu. Ze všech unesených je ta nejklidnější a nejmírumilovnější, má však temnou minulost a je patologická lhářka. Skupině dělá doktorku.

Tori Fairchildová
(Kate Lang Jonesová)
Je dcera amerického velvyslance v Itálii a bývalého šéfa CIA. Je přesvědčená, že ji unesli kvůli otci. Původně si myslela, že je situace jen následek divokého večírku.

Erika Taylorová (Kandyse McClure)
Má pocit, že jsou všichni proti ní. Má jedenáctiletého syna Antona a před únosem ji čekala poprava.

Bill Blackham (Sean O’Bryan)
Sobec a oportunista. Byl prodejcem ojetých aut. To poslední, co si před únosem pamatuje, je situace na semaforech. Zastavila ho policie. Ostatním nevěří a ti ho na oplátku přehlížejí.

Charlie Morse (Alan Ruck)
Ředitel úspěšné investiční firmy je ženatý a manželka je na něm závislá, protože je mentálně i fyzicky nevyrovnaná. Nesnáší, když mu někdo vyhrožuje.


Zajímavosti:

Seriál se natáčel v Mexico City a finančně se na produkci podílely studio Fox, mexická Televisa a italská televize RAI.