Mafioso

Mafioso

O pořadu

Anthony Cortino, nejvlivnější muž v Las Vegas, který má pod palcem herny, kasina, sázky nejrůznějšího druhu a také obchod s narkotiky, má za sebou pestrou minulost. Je synem Vincenza Cortina, jenž jako chlapec vyrůstal na Sicílii ve vesničce Salmonella.

Jednou místo otce vezl balíček jistému Cesarovi Ruffovi, ale jak byl nešikovný, těsně před předáním ho rozsypal. Ukázalo se, že je v něm bílý prášek. Ruffo usoudil, že kluk viděl příliš mnoho, pronásledoval ho až domů, došlo k přestřelce, při níž Ruffo přišel o palec a Vincenzův otec (Anthonyho dědeček) o život.

Matka Vincenza svěřila vesničanům, díky nimž se dostal na loď – a tou až do vysněné Ameriky... Po pětašedesáti letech je Vincenzo Cortino velmi vážený Don a otec dvou synů: Anthonyho a Joeyho, který si ale až příliš libuje v bílém prášku, kvůli kterému muž bez palce – dnes mafián Don Marzoni – jeho rodinu stále nenávidí.

Zatímco Tony se právě vrací z vojny a má snoubenku Dianu, jeho bratr Joey slaví svatbu. Na ní se náhle strhne přestřelka a starý Vincenzo je zasažen několika ranami. Mafián ale útok přežije. Bratři si lámou hlavu, kdo se asi tak chtěl jejich rodině mstít. Mají podezření na jistého Dona Gargoniho, jemuž nedávno odmítli přepustit kus mocenského teritoria.

Věrni tradici se rozhodnou, že teď se začnou mstít oni. Vše probíhá v naprosto běžných mafiánských zvyklostech, jen Diana je otřesena: jakožto křesťanka se s něčím podobným nehodlá smířit a od Tonyho odchází...

Anthony pojme hrdinné rozhodnutí vyřídit si to s Gargonim sám. Nechá si na toaletu drahé restaurace, kde boss obědvá, dodat pistoli a pak s ní zastřelí Gargoniho i jeho gorilu. Přestože jsou podobné praktiky u mafie zcela běžné, musí se poté skrývat.

Opouští proto New York a odjíždí do Las Vegas, kde od Marzoniho – o němž ještě neví, že pronásleduje jeho rodinu – přijímá místo dohlížeče na pořádek v kasinech...