Liga snů

Liga snů

O pořadu

Každý všední den v noci.

Komediální seriál o přátelství, manželském životě, rodičovství a neochotě dospět. A fotbalové lize snů!


Rychlé info:
Originální název: The League
Zěmě a rok vzniku: USA 2009–2011, FOX
Žánr: sitcom
Série: 1.–3.
Premiéra
Počet epizod: 32
Délka epizody: 22 minut

Autoři:
Jeff Schaffer, Jackoe Marcus Schaffer

Hrají: Mark Dupuis  / Pete Eckhart, Nick Kroll / Rodney Ruxin, Katie Aseltonová / Jenny McArthurová, Paul Scheer / Andre Nowzick, Stephen Rannanizzisi / Kevin MacArthur, John LaLoie / Taco MacArthur

O seriálu:

Částečně improvizovaný sitcom se odehrává v Chicagu a věnuje se životům šesti tak trochu infantilních přátel, kteří hrají imaginární fotbalovou ligu. V Americe Liga snů znamená, že soutěžící sedí doma a sestaví si vlastní tým profesionálních hráčů amerického fotbalu z různých klubů. Pak působí jako jejich manažeři. Hráče můžou draftovat, vyměňovat, přidávat nebo vyhazovat a měnit soupisky týmu. K bodování používají statistiky NFL a složitá pravidla. Pro partu kamarádů představuje liga prostor, kde můžou přátelsky soupeřit a ventilovat soukromé i pracovní starosti. Je to plodná půda pro komediální zápletky a smršť úžasných hlášek o životě. Šampion Pete se nemůže vyrovnat s dospělostí, Kevin je šťastně ženatý otec, co prahne po trofeji, a tajně mu pomáhá manželka. Ruxin je sice nejchytřejší, ale nevyhrává. Z Andreho si všichni dělají legraci už od střední a věčně sjetého Taca fotbal vůbec nezajímá, chce se jen bavit s kamarády. Rivalita ale nikdy až tak nevinná není a ve své posedlosti vítězstvím někdy přátelé používají přetvářku i různé vychytralé podrazy. Je potřeba zvítězit za každou cenu, vysněný pohár Shiva cup může vyhrát jenom jeden.

Herci a postavy:
Mark Dupuis jako Pete Eckhart
Třikrát ligu vyhrál a rád dělá na důvěřivé kamarády podrazy, aby je donutil ke špatným rozhodnutím. S manželkou žijí odděleně. Pete nechce dospět a vyhýbá se práci, jak jen to jde.

Stephen Rannazzisi jako Kevin MacArthur
Kevin pracuje na okresním zastupitelství a je Petův nejlepší kamarád. Manželka Jenny mu často radí, jak ligu správně hrát.  

Nick Kroll jako Rodney Ruxin
Židovský právník, který je stejně bezohledný při hraní ligy jako v soudní síni. Zápasí mezi potřebou věnovat se manželce a zdrtit protivníky v lize. Má synka Geoffreyho a psa jménem Cale.

Paul Scheer jako Dr. Andre Nowzick
Plešatý plastický chirurg se stává díky své naivitě terčem mnoha vtipů. Věří, že se obléká podle nejnovějších trendů, a kamarádi se mu jen vysmívají.

Jon Lajoie jako Taco MacArthur
Kevinův mladší bratr, věčně sjetý a nezaměstnaný muzikant. Moc se o fotbal nezajímá, což je poznat, když se snaží draftovat kanadské hráče.

Katie Aseltonová jako Jenny McArthurová
Kevinova manželka pomáhá vést rodinný tým a plane pro fotbal větším nadšením než mnozí členové ligy.