COVER. Letopisy rodu Shannara finál
midiplayer midiplayer
midiplayer
Upoutávka
Letopisy rodu Shannara (5) - Žnec
Přehrát epizodu
Upoutávka se přehraje za 2 s.

Letopisy rodu Shannara

Vysíláme zítra v 07:50 na Prima COOL
O seriálu

Zapovězení zlí démoni se začínají vracet na světlo světa mytických Čtyř zemí! Letopisy rodu Shannara je epická televizní adaptace rozsáhlé knižní fantasy ságy spisovatele Terryho Brookse. Odehrává se tisíce let v budoucnosti a popisuje dlouhé putování tří hrdinů, na jejichž bedrech spočívá osud světa. Kříženec mezi elfem a člověkem Wil (Austin Butler), elfská princezna Amberle (Poppy Draytonová) a tulačka Eretria (Ivana Baquero), kterým pomáhá poslední druid Allanon (Manu Bennett), musí zachránit starověký strom Ellcrys a zastavit armádu démonů. Jinak je se vším konec.

Letopisy rodu Shannara
Letopisy rodu Shannara
MTV

Zajímavosti:

  • První řada Letopisů rodu Shannara volně vychází z knížky Shannarovy magické elfeíny. Druhý díl původní knižní trilogie z fantastického světa Shannara poprvé vyšel už v roce 1982. Jeho autor Terry Brooks od té doby napsal více než dvě desítky dalších „letopisů“ rodu Shannara.
  • Tvůrci si vzali příklad z televizní verze Hry o trůny, a proto jsou Letopisy rodu Shannara volně inspirovanou adaptací předlohy. Kromě toho, že první řada vychází z děje druhé knížky, se v ní objevují i události z dalších dílů.
  • Natáčelo se v ateliérech v Aucklandu a v dechberoucích exteriérech novozélandské přírody, kde vznikaly i slavné filmové fantasy trilogie Pán prstenů a Hobit.
  • V seriálu se objevují dva herci známí z rolí v trilogiích Pán prstenů a Hobit. John Rhys-Davies, který hraje dědečka princezny Amberle, byl v Pánu prstenů trpaslíkem Gimlim. Manu Bennett, který hraje posledního druida Allanona, byl v Hobitovi skřetem Azogem.
  • Autor knižní série Terry Brooks je jedním z producentů seriálu. Mezi dalšími producenty jsou Jon Favreau, režisér filmů Iron Man, Kovbojové a vetřelci a Kniha džunglí, nebo Jonathan Liebesman, režisér filmů Želvy Ninja a Hněv Titánů.
Letopisy rodu Shannara
Letopisy rodu Shannara
MTV

Herci:

Austin Butler
Americký herec a zpěvák se narodil 17. srpna 1991 v Anaheimu v Kalifornii. Upozornil na sebe rolemi v seriálech Letopisy rodu Shannara, Záměna a The Carrie Diaries. Hraje na kytaru a piano. Sbírá kytary a rád hraje basketball, jezdí na kole a chodí na túry. Od roku 2011 chodí s herečkou a zpěvačkou Vanessou Hudgens.

Poppy Draytonová
Britská herečka se narodila 7. června 1991 v Surrey. Upozornila na sebe rolí v seriálu Letopisy rodu Shannara. V roce 2013 se objevila ve speciální vánoční epizodě seriálu Panství Downton.

Ivana Baquero
Španělská herečka se narodila 11. června 1994 v Barceloně. Když jí bylo 11 let, režisér Guillermo del Toro si ji vybral do hlavní role hororového fantasy Faunův labyrint. Později na sebe upozornila rolí v seriálu Letopisy rodu Shannara.

Manu Bennett
Novozélandský herec se narodil 10. října 1969 v městě Rotorua. Upozornil na sebe rolemi v seriálech Spartakus: Krev a písek, Spartakus: Bohové arény a Letopisy rodu Shannara. Zahrál si komiksového padoucha jménem Deathstroke v seriálu Arrow a skřeta Azoga v trilogii Hobit. Po otci je maorijského původu. V mládí se zajímal o balet a moderní tanec. Po automobilové nehodě, při které zahynula jeho matka a bratr, byl dva týdny v kómatu. K herectví ho přivedla tehdejší přítelkyně a říká, že díky tomu se mu podařilo přežít těžké časy. Je ženatý a má tři dcery.

Letopisy rodu Shannara
Letopisy rodu Shannara
MTV

Postavy:

Wil Ohmsford (Austin Butler)
Kříženec mezi elfem a člověkem je posledním potomkem starověkého rodu Shannara. Jeho osudem je pomoct zachránit Čtyři země. Vlastní tři magické elfeíny, které zdědil po zesnulém otci. Nemá ani tušení o tom, k čemu byl předurčen.

Amberle Elessedi (Poppy Draytonová)
Elfská princezna je první ženou přijatou mezi Vyvolené. Stala se členkou skupiny elfů, kteří mají za úkol pečovat o starověký strom Ellcrys a chránit ho před nebezpečím. Sní o životě za zdmi paláce.

Eretria (Ivana Baquero)
Krásná, nespoutaná a lstivá lidská tulačka vyrostla mezi zloději.

Allanon (Manu Bennett)
Poslední druid pomáhá a radí Wilovi, Amberle a Eretrii na jejich cestě za záchranou starověkého Ellcrysu. Díky druidskému spánku se mu podařilo dožít více než 300 let.