Krysa

Krysa

O pořadu

Když byl Hubert Flynn malý, vyprávěl mu jeho otec legendy o lidech, kteří se změnili ve zvířata. Dnes je Hubert dospělý muž a je otcem dvou dětí – Paula a Marietty. Když se jednou vrátil pozdě domů z hospůdky, jeho žena Conchita mu vynadala a on šel spát s tím, že mu není dobře. Ráno z něj byla bílá krysa...

Zpráva o Hubertovi se rychle rozkřikne a za Conchitou přichází Phelim Spratt s nabídkou, že o jejich příběhu napíše knihu. Phelim se snaží s krysou udělat rozhovor, ale ta samozřejmě nijak nereaguje, proto požádá Conchitu, ať ho nechá bydlet v domě, aby mohl pro knihu zachytit všechny potřebné okamžiky. Zatímco syna Paula zajímá, kolik za to dostanou, Marietta svého otce proti takovému zneužívání brání.

Conchita Phelimovi vypráví, že se Hubert vrátil v noci z hospody, lehl si na postel a začal číst noviny. Ona se s ním dohadovala, Hubert najednou zmizel a z jeho šatů vylezla bílá krysa. Poté, co Hubert udělá bobky na ubrus na stole, zavře ho Conchita do klece. Přichází Paul, který má obavy, že se kvůli otci nebude moci stát knězem, a řekne matce, že by měli krysu zabít, protože to už není člověk.

Marietta, která otce miluje, i když se stal krysou, je zděšena. Naopak si myslí, že by otce měli vzít mezi jeho přátele, což podporuje i Phelim. Conchita tedy naloží klec do kočárku a spolu s dětmi ho zaveze do oblíbené hospody, kde si chlapi s krysou začnou povídat a dají si s ní pivo.

Pak přichází Daisy, se kterou se Conchita nesnáší a která zamlada s Hubertem chodila. Otevře mu klec a Hubert uteče ven z hospody. Rodina ho pronásleduje po městě a nakonec ho dostihnou a odnesou domů. Conchita je naštvaná a když Marietta otce opět brání, rozkřikne se na ni – a v ten moment ji Hubert kousne.

Při rodinné poradě Paul znovu chce, aby krysu zabili, ale nakonec padne návrh, aby Huberta vypustili mezi ostatní krysy, kde buď svůj život dožije, nebo se změní zpět v člověka a vrátí se domů. To se všem zdá jako přijatelné řešení...