Koule

Koule

O pořadu

Jaké by to bylo, kdyby se všechny fobie, obavy a černé myšlenky staly realitou? Jaké by to bylo stát se terčem vlastních nočních můr a být přitom uvězněn na dně oceánu?

 

Skupinka elitních vědců se vydává na průzkum záhadné kosmické lodi, která stovky let leží v hlubině Tichého oceánu. Jedná se o mimozemský objekt? Stroj času? Mezihvězdný koráb? Otázky jen umocní nález záhadného artefaktu ve tvaru obrovské koule. Od té chvíle se pobyt v nekonečné samotě mořských hlubin stává bojem o holé přežití. Kde končí realita a začíná sen?

 

Sci-fi s prvky horroru a psychologickým podtextem, ozdobené mnoha zvučnými jmény, je adaptací slavného románu Michaela Crichtona "Koule".

 

Skupina čtyř vědců, podléhající velení námořního důstojníka Barnese, má prozkoumat gigantickou kosmickou loď, nalezenou v hlubinách oceánu. Předpokládá se totiž, že by mohlo dojít ke kontaktu s mimozemšťany. Ve vesmírném tělese je objeven záhadný objekt ve tvaru dokonalé koule ze zvláštního kovu. Záhy poté se začnou v těsné podmořské stanici odehrávat velmi podivné věci. Po boji se záhadným nepřítelem, který na sebe bere různé podoby, přežijí nakonec jen tři členové posádky...