JCVD

JCVD

O pořadu

Jeanu-Claudu Van Dammovi je sedmačtyřicet a některé náročné scény ho už zmáhají. Navíc má problémy v osobním životě. S bývalou ženou se soudí o dceru a zdá se, že by o ni mohl přijít. Najme si vynikající advokáty, brzy se ale ukáže, že na ně momentálně nemá. Přilétá do rodné Belgie. Co nejdříve si chce v Bruselu zajít na poštu pro peníze, protože mu dal  advokát dvanáctihodinovou lhůtu. Pokud nezaplatí, nebude ho zastupovat. Z letiště ho veze povídavá taxíkářka, která je nadšená, že vidí svého oblíbence. Méně nadšená je tím, že se hvězdě neustále klíží oči a na její otázky nemá chuť odpovídat.


Jakmile herec vystoupí před poštou, dva fanoušci se s ním chtějí vyfotografovat. Vyhoví a pak už spěchá do budovy. Vzápětí se ale ozve výstřel. Všichni jsou zděšení a usoudí, že se slavný Jean-Claude Van Damme právě dopouští loupeže...  Na místo dorazí policejní komisař Bruges a po něm i zásahová jednotka. Shromáždí se dav zvědavců. Jelikož se ukáže, že uvnitř je krvácející muž, komisař požádá, aby mohl vstoupit s lékařem. Zásahová jednotka však místo lékaře pošle svého muže a lupiči lest prokouknou. Napětí by se dalo krájet... Lupiči Jeanu-Claudovi poručí, aby oznámil policii jejich podmínky: milion eur, autobus na letiště a letadlo. Jean-Claude na poslední chvíli ještě doplní sumu 465 000 dolarů pro svého advokáta. Mezi rukojmími je i mladá žena s chlapcem, které chtějí policisté dostat ven přednostně. Lupiči ale odmítají. Na místo dorazí Jean-Claudovi rodiče, kteří nic nechápou. Jejich chlapec je přece hodný, kuřeti by neublížil.

 

Lupiči se nakonec rozhodnout pustit chlapcovu matku, ale aby venku neprozradila, jak se situace ve skutečnosti má a že Van Damme není lupičem, ponechají si chlapce. Nakonec se ovšem zloději začnou hádat, a když se jeden z nich dopustí urážky matky svého kumpána, je zastřelen. Jean-Claude se pokusí přemluvit ostrahu pošty, aby s rukojmími vyšli před budovu a nechali policii jednat. Podaří se to ale jen několika z nich. Přepadová jednotka podnikne útok bočním vchodem a Arthur, člen ostrahy, vystřelí. Ihned ho zasáhnou policejní kulky. Jean-Claude, který se s ním sblížil, je nešťastný. Když už policie jednou slavného akčního hrdinu má, komisař Bruge rozhodne, že musí do basy...