Jak jsem poznal vaši matku

Jak jsem poznal vaši matku I (AJ)

O pořadu

Od 30.6. 2011 každé pondělí až čtvrtek ve 21:35, REPRÍZA druhý den v 16:15 V ANGLICKÉM ZNĚNÍ S ČESKÝMI TITULKY.

 

Sitcom z prostředí New Yorku nabitý hláškama, který je nejen kvůli nim po celém světě tak moc populární.

 

Hrají (dabing):

Ted Mosby - Josh Radnor (Martin Písařík), Marshall Eriksen - Jason Segel (Michal Novotný), Lily Aldrinová - Alison Hanniganová (Andrea Elsnerová), Barney Stinson - Neil Patrick Harris (David Novotný), Robin Scherbatskyová - Cobie Smuldersová (Tereza Chudobová) a další.

 

O seriálu:

Je rok 2030 a Ted vypráví dětem (dcera a syn), co se všechno stalo, než poznal jejich matku. Jednotlivé díly většinou začínají touto scénou, která uvozuje jednotlivé příběhy. „Flashbacky“ jsou hlavním dějem seriálu, který začíná v roce 2005.

 

V Tedových živých vzpomínkách se diváci seznámí s jeho nejlepším kamarádem Marshallem i s Lily, další spolubydlící v apartmánu. Marshall ji požádá o ruku. V Tedovi to podnítí potřebu přemýšlet více o životě. Má pocit, že je právě ten správný čas hledat i pro sebe ženu svého srdce, budoucí paní Moesbyovou.

Dalším aktérem příběhů je kámoš a „balič“ dívek Barney. Jeho názor na manželství velmi jednoduchý – přemýšlet o svatbě před třicítkou je blbost. Děj sitcomu je zasazen do prostředí New Yorku a je nabitý „hláškami“, které velkým dílem přispěly k celosvětové popularitě seriálu.

 

Seriál získal mnoho cen a a na další byl sitcom i jeho protagonisté nominován. V roce 2007 a 2008 vyhrál cenu Emmy a Neil Patrick Harris byl za rok 2009 nominován na Zlatý Glóbus za nejlepší vedlejší roli v televizním seriálu. V sérii si také zahrála například zpěvačka Britney Spears, Mandy Moore nebo Enrique Iglesias, jejichž písničky pochopitelně některé z dílů provázejí.

 

Postavy a obsazení:

Ted Mosby
Ted je architekt a snaží se realizovat své sny. Rád by našel dívku, se kterou by se oženil. Jenže holky co na něj letí se většinou vázat nechtějí. Nikdy nebyl spontánní ale rozhodl se to změnit. Jeho představitel Josh Radnor je absolventem Kenyonské akademie jako např. Paul Newman. Hrál v Manhattenském divadle.

 

Marshall Eriksen
Tedův nejlepší kamarád, který studuje právo. Vždy vyrazí na pomoc, když mají jeho kámoši trable. Miluje Lily. Jeho představitele Jasona Segela budete znát ze seriálu Machři a Šprti. Objevil se také v kriminálce Las Vegas nebo v seriálu Kolej, základ života.

 

Lily Aldrinová
Stále se hledá, ráda by před svatbou stihla najít samu sebe. Miluje Marshalla. Její představitelka Alison Hanniganová dostala první pořádnou roli v seriálu Buffy, přemožitelka upírů a v trilogii Prci, prci, prcičky.

 

Barney Stinson
Nevyjde ven bez obleku. Podle něj je všechno „legendární“. Když jde o balení holek nezná bratra. „Vybalí“ občas i kouzelnické karty a fórky. Jeho přestavitel Neil Patrick Harris se v roce 1988 objevil ve filmu Klářino srdce (nominace na Golden Globe). Známý je i ze seriálu Will a Grace a z filmu Zahulíme, uvidíme a Zahulíme uvidíme 2.

 

Robin Scherbatskyová
Je Kanaďanka. Do New Yorku se přistěhovala, aby utekla před popularitou a také aby si splnila svůj sen stát se reportérkou. Není romantický typ, spíše realistka. Hraje ji Cobie Smuldersová, která svoji kariéru začala v modelingu a po pár vedlejších rolích dostala roli v seriálu Veritas.

 

Rychlé info:
Původní název: How I Met Your Mother
Distributor: FOX
Země a rok výroby: USA, 2005
Česká premiéra
Série:
I - II
Režie: Pamela Fryman