Invaze buranů

Invaze buranů

O pořadu

„Taková normální rodinka" zlodějíčků a podvodníků se octne mezi milionáři...


O seriálu:

O tom, jak vypadá život v milionářské čtvrti, už bylo natočeno mnoho seriálů. Invaze buranů však obohatí tuto sbírku dosti nevšedním pohledem. Shodou nepředvídatelných náhod totiž mezi sídla bohatých rodinek zavítají jistí Malloyovi, rodina zlodějíčků a podvodníků s irskými předky. Sama zápletka již naznačuje, že si při sledování životních peripetií této pětice přijdou na své vyznavači černého a inteligentního humoru, satirické nadsázky a neočekávaných zvratů.

 

Příběh začíná propuštěním Dahlii Malloyové (Minnie Driverová) z vězení, kde se naučila lépe obcházet úřady. Zároveň se v nápravné instituci ujistila, že její dosavadní životní styl je tou nejlepší možnou volbou. Během její dvouleté nepřítomnosti pokračoval zbytek rodiny v putování po rozlehlém území USA. Rodinné složení je následující: otec Wayn (Eddie Izzard), nejstarší syn Cael (Noel Fisher), prostřední dcera DiDi (Sharon Marie Woodwardová) a nejmladší benjamínek Sam (Aidan Mitchell).

 

Již kompletní rodina se rozhodne upevnit vztah se spřízněným klanem kočovníků. Plán ale  jako obvykle nevyjde úplně tak, jak si všichni představovali. Ke všemu je završen úprkem před sice plánovaným, ale nechtěným sňatkem DiDi s jedním z „vhodných" kandidátů klanu. Při útěku však Wayen nezapomene ukrást velký obnos peněz z nashromážděného pokladu, který dávali členové kočovného klanu dohromady celá léta.

 

Po této události trvá návrat Malloyových ke starému způsobu života jen krátce. V rámci hádky s další „cestovatelskou" rodinou se naše pětice připlete k hromadné autonehodě, při níž zahyne bohatý manželský pár - Doug a Cheriena Richiovi. Wayne nezaváhá a s vidinou lepší budoucnosti rozhodne o osudu své asociální rodiny. Z Malloyových se stávají boháči Richiovi z luxusní čtvrti. Snaha přizpůsobit se novému životnímu stylu a zároveň ututlat tajemství vede k řadě komických situací.

 

Seriál Invaze buranů je inteligentní a výjimečný. Nepostrádá vtip, napětí, bláznovství ani i romantiku. Vše v příjemném poměru, který bude pro diváky milým a vítaným osvěžením.

 

Zajímavosti:

Autorem scénáře je syn ruských emigrantů, kteří se usídlili v USA v Baton Rouge, když bylo Dimitriovi 10 let. S manželkou Colette Bursonovou pak ještě napsal scénář k  seriálu Na velikosti záleží (Hung).

 

Postavy - dabing: Wayne Malloy / Eddie Izzard (Zbyšek Pantůček), Dahlia Malloyová / Minnie Driverová (Vanda Hybnerová), Cael Malloy / Noel Fisher (Jan Škvor), DiDi Malloyová / Shannon Marie Woodwardová (Nikola Votočková), Sam Malloy / Aidan Mitchell (Adam Mišík), Dale Malloy / Todd Stashwick (Ernesto Čekan), Nina / Margo Martindeleová (Jitka Smutná)

 

Postavy a obsazení:


Wayne Malloy

Wayne je vychytralý podfukář a zlodějíček, určující chod a fungování celé rodiny. V době, kdy si jeho manželka odpykávala trest, prožil existenční krizi. Od té doby si přestal svůj kočovný způsob života tolik idealizovat. Nápad proměnit se v rodinku boháčů byl právě jeho.

 

Edward John „Eddie" Izzard

Velmi výrazný britský „stand-up" komik a herec. Tento představitel mnoha divadelních, ale i filmových rolí se narodil 7. 2. 1962 v britské kolonii v Jemenu jako nejmladší syn britských rodičů Dorothy a Harolda Izzardových. V roce 1967 se rodina přestěhovala do Walesu, kde Eddie vyrůstal a kde také o rok později ztratil matku, která podlehla rakovině. Po absolvování střední školy nastoupil na univerzitu do Sheffieldu, kde s přítelem Robem Ballardem začal vystupovat jako stand-up komik. Tato „role" se posléze stala jeho láskou.

 

Vzhledem k bujarému a nevázanému životu byl Eddie z univerzity vyhozen, a tak „vynesl" své bavičské umění do ulic. Velkou část 80. let se živil jako pouliční bavič a procestoval se svou show nejen Evropu, ale i USA. Tvrdě vydřený úspěch se dostavil až na počátku 90. let, kdy získal ocenění za komediální vystoupení Eddie Izzard: Život u velvyslanců(1993). V roce1994 následovalo další známé vystoupení z řady stand-upů s názvem Eddie Izzard: Nepředvídatelný. A za své výstupy dodnes získává tento komik jedno ocenění za druhým (např. Emmy v roce 2000). Eddie Izzard se nikdy netajil silnou inspirací Monthy Pythony, jejichž humor je mu velice blízký. Však ho také samotný John Cleese v pořadu k třicetiletému výročí Monthy Pythonů nazval ztraceným Pythonem.

 

Nedílnou součástí Eddieho vystoupení jsou časté převleky do ženských šatů. Již mnohokrát zavdaly příčinu k dlouhým diskusím o Eddieho sexuální orientaci. Nejčastěji se v této souvislosti uvádí, že je skrytým homosexuálem. Eddie k tomu dodává: „Moji sexuální orientaci lze definovat dost těžko. Jsem heterosexuální transvestit, případně lesbický muž. Myslím, že je již zastaralé domnívat se, že jsem utajený homosexuál. Kdybych měl totiž popsat, jak se cítím, řekl bych, že jsem stoprocentní muž s půlkou ženy v těle." Eddie Izzard mluví perfektně francouzsky, miluje Pána prstenů a je dyslektik. V současné době objíždí Spojené státy se svou show Striptér.

 

Dahlia Malloyová

Na počátku seriálu čerstvě podmínečně propuštěná Dahlia je Waynovou manželkou a matkou tří odrostlých dětí. Je velmi energická, nepředvídatelná a také poněkud labilní. Snaží se na sobě ale pracovat a zbavit se i všech svých závislostí. Dahlia si zakládá na svém původu, neustále připomíná skutečnost, že pochází z velkého a silného rodu kočovníků. Nejen původem, ale i ideologicky se k tomuto životnímu stylu hlásí, a proto je velmi skeptická k Waynovým plánům usídlit se v bohaté čtvrti a vydávat se za někoho jiného, tedy žít tzv. normálním životem.

 

Minnie Driverová

Narodila se v Londýně do rodiny bývalé modelky a obchodního bankéře jako Amelie Fiona J. Driverová. Až do předškolních let vyrůstala na Barbadosu. Po absolvování střední školy v Londýně nastoupila na Univerzitu dramatických umění (obdoba naší DAMU). Do širšího povědomí diváků se tato půvabná britská herečka zapsala rolí ve filmu Dobrý Will Hunting z roku 1997, za kterou si vysloužila nominaci na Oscara. Mezi další úspěšné projekty lze řadit účinkování v populárním seriálu Will a Grace (1998) a TV seriálu Taková moderní rodinka (2007). Za roli Dahlie byla Minnie nominována na cenu Emmy za nejlepší ženský herecký výkon.

 

V roce 2008 v přímém přenosu zábavné talk show Jaye Lena Minnie světu prozradila radostnou novinu, že čeká první dítě. Téhož roku se jí narodil syn Henry. Vzhledem k tomu, jak přísně střeží své soukromí, jméno otce není doposud známo.

 

Cael Malloy

Cael je poměrně introvertní, leč inteligentní nejstarší syn. Dokázal dovést k dokonalosti své schopnosti. Perfektně zvládá například vybírání drobných z registračních pokladen, předstírání epileptických záchvatů za účelem okradení obětavých zachránců, odcizování aut a vytváření falešných dokumentů. Na rozdíl od své sestry DiDi, která stojí spíše při otci, je Cael oporou matce. Stejně jako ona je i on zastáncem kočovného způsobu života, jeho hodnot a pravidel. Právě proto je vysloveně otrávený z nečekané změny dosavadního života.

 

Noel Fisher

Je mladý, talentovaný a úspěšný herec, který se narodil 13. 3. 1984 v Kanadě. Čeští diváci jej znají především ze seriálu Právo a pořádek, kde si zahrál s krásnou Hilary Duffovou. Stejně Noel zazářil v seriálu Sběratelé kostí, kde ztvárnil Teddyho Parkera, vojáka, jenž byl zabit ve službě pro FBA.

 

DiDi Malloyová

DiDi je dospívající dcera Wayna a Dahlie. I ona je nadána zručností v drobných krádeží a inteligencí nezbytnou pro náročnější kriminální kousky. Například když se Wayne vetře na cizí sraz spolužáků ze střední školy, které celou dobu vehementně baví, aby měla DiDi dostatek prostoru k jejich okradení. DiDi  je tatínkovou holčičkou a s matkou má spíše napjatý vztah, což se odráží především v době manželské krize rodičů, kdy se DiDi rezolutně rozhodne žít s otcem. I když je krize posléze zažehnána, vztahy s matkou se nijak nezlepší a vyvíjejí se v průběhu celého seriálu. DiDi se stydí za kočovný způsob života, a ze záměny je tudíž nadšená.

 

Shannon Marie Woodwardová

Americká herečka Shannon Marie Woodwardová se narodila 17. 12. 1984 v hlavním městě Arizony ve Spojených státech amerických, nicméně vyrůstala na Floridě, kam se s  rodinou v raném věku přestěhovala. Pro Shannon je role DiDi první větší šancí předvést své hereckého umění. Jinak zatím hrála pouze epizodní postavy v různých seriálech, z nichž nejznámější jsou Právo a pořádek či Pohotovost.

 

Sam Malloy

Sam je benjamínek a jeho zálibou je oblékat se do dívčích šatů. Hned první noc, kterou Sam stráví v novém domě, pokreslí celou zeď svého pokoje dokonalou freskou zobrazující všechny rodinné peripetie. Včetně autonehody, propuštění matky z vězení ap. Kromě uměleckého talentu oplývá i jazykovým - perfektně ovládá francouzštinu. Kromě toho se rovněž zdokonaluje se v podvádění a šizení všeho druhu.

 

Aidan Daley Mitchell

Narodil se 4. 10. 1993 poblíž Bostonu ve státě Massachusetts, nicméně dětství prožil v rodné zemi svého otce - v irském Galway. S rodinou tu žil až do svých 11 let. Zde započal i hereckou kariéru v divadelní hře Oliver. V roce 2004 se rodina vrátila do USA. O rok později se Aidan s matkou přestěhoval do Hollywoodu, aby se mohl naplno věnovat herecké kariéře.  Úspěchy na sebe nenechaly dlouho čekat a v roce 2007 byl oceněn na Mezinárodním rodinném filmovém festivalu v Los Angeles jako nejlepší dětský herec ve vedlejší roli za ztvárnění Nata Gibbse ve filmu Simple Things.

 

Rychlé info:

Název seriálu: Invaze buranů / Riches
Žánr:
černá komedie
Série:
I
Počet epizod:
13
Premiéra / repríza:
premiéra
Distributor:
Fox
Rok výroby:
2007
Autor: Dimitrij Lipkin