Hračky pro chlapy Jamese Maye - Obrázek 14

Hračky Jamese Maye

O pořadu

Každý pátek ve 20.15

 

James May si rád hraje. Jako všichni muži… V zábavném pořadu představí nejoblíbenější tradiční hračky Británie. Buduje z nich neuvěřitelné obří modely a připomene i jejich historii.

 

Originální název: James May’s Toy Stories
Země a rok vzniku: Velká Británie 2009–2011, Hat Trick International Limited
Žánr: zábavný a dokumentární
Premiéra
Počet epizod:
8

 

O pořadu:
Také si rádi si hrajete? Klasické milované hračky se ani v době moderních technologií neztratí a oblíbený moderátor z Top Gearu James May nám ukáže, jak si s nimi užít opravdu ve velkém. Za pomoci inženýrů, architektů, designérů a tisíců dobrovolníků z nich buduje modely v životních až nadživotních měřítkách. Co takhle celý obytný dům z Lega nebo 23 metrů dlouhý most postavený ze stavebnice Meccano, britské obdoby Merkuru? Jiní mají zase rádi modely letadel. James May proto zkusí vyrobit kopii stíhačky Spitfire v poměru 1 : 1 ze sklolaminátu. Jak to všechno bude držet pohromadě? Uvidíte… Více než dva tisíce dobrovolníků mu pomůžou se zahradou z plastelíny a pokusí se dát dohromady i nejdelší model železnice na světě. James May má přichystáno mnohem víc úžasných překvapení, a navíc připomene historii každé hračky. Hrát si, to je přece koníček, za který se nikdo nemusí stydět. 

 
James May
Kromě toho, že je James May zkušený novinář, specializující se na motorismus, je i licencovaný pilot a talentovaný muzikant. Hraje na flétnu a piano, hudbu dokonce studoval na univerzitě. Je proslulý opatrným stylem řízení, ze kterého si jeho spolumoderátoři v Top Gearu dělají legraci. To, že má James May velký zájem o technologie, dokázal nejen v již na Prima COOL uváděném pořadu Laboratoř pro chlapy Jamese Maye, ale také v pořadech James May’s 20th Century a James May’s Big Ideas. Rovněž uvádí dokumenty o víně nebo o 40. výročí přistání člověka na Měsíci. V něm se proletěl až do výšky 21 kilometrů, na samý okraj atmosféry. V roce 2010 získal čestný doktorát na univerzitě v Lancasteru.

|307464|gallery -->