Frasier

Frasier

O pořadu

Americký komediální seriál s větší než malou dávkou ironie (1993).

Hrají K. Grammer, J. Mahoney, J. Leevesová, D. H. Pierce, P. Gilpinová a další

 

Doktor psychiatrie Frasier Crane se po neshodách se svou manželkou odstěhuje z Bostonu zpátky do rodného Seattlu.

 

Vybraně si zařídí byt a získá práci v rozhlasové stanici, kde posluchačům radí v oboru psychologie. Puntičkářskému Frasierovi spokojenost vydrží šest měsíců. Pak se sejde se svým bratrem Nilesem, který je také psychiatr. Niles mu oznámí, že jejich otec, bývalý policista Martin, už musí mít nad sebou dohled. Protože se o něj nemůže starat, přemýšlí o nějakém domově pro seniory.

 

Frasier se rozhodne, že si otce vezme k sobě domů. A tím jeho klid končí. Otec si kromě velice podivného psa Eddieho přiveze i své vlastní staré křeslo a naruší tak vzhled celého obývacího pokoje. Po týdnu soužití je Frasier zcela zničený a začne uvažovat o domově pro seniory. Niles mu nabídne, že mu s manželkou budou přispívat na placenou hospodyni pro otce.

 

Z řady zájemkyň si získá staříkovy sympatie bezprostřední a upovídaná Angličanka Daphne Moonová, která se přizná, že je senzibilka. Na Frasierovi si vymůže, že se k nim přestěhuje. S příchodem bezproblémové ošetřovatelky vstoupí Craneovým do života alespoň špetka potřebného řádu, ale i přiměřeného vzruchu, protože Daphne si nenechává svoje postřehy pro sebe a je schopna udržovat ležérní atmosféru fungující rodiny.

 

Frasier se potýká s osamělostí, po letech se mu však daří utužit dříve nefungující vztah s bratrem i otcem a vlastně se ukazuje, že veškeré změny, které tak nerad dělal, jsou pro něj přínosem.