Frajeři ze šroťáku - Obrázek 3

Frajeři ze šroťáku

O pořadu

Každou neděli v 11:35

Když chcete uspět, musíte makat – tvrdě makat!
Každý zkrátka nemůže být právník nebo doktor, svět potřebuje i sběrače!  A právě sběrači kovu v této dokumentární show hrají hlavní roli.

Originální název:
Scrappers
Země a rok vzniku: USA 2010, HOOSICK FALLS PRODUCTION
Žánr: reality show
Série: 1.
Premiéra
Počet epizod:
10

Autor: George Vrerschoor a Hoosick Falls Production

O seriálu:
Brooklyn, New York – srdce Ameriky –, domov nejtvrdších part sběračů. Tito hoši dokážou cokoli kovového proměnit v peníze. Sbírají kov na všech možných místech ve městě. Odvezou ho na šrotiště a prodají. Každý být sběračem nemůže, musí mít pro tuhle práci cit. Vědět, kde a co nalézt a za kolik prodat. Je to náročný job s nestálým platem. Někdy vyděláte balík, jindy proděláte kalhoty. V Brooklynu je spousta part sběračů. Pracují samostatně, když ale někdo potřebuje pomoct, dají se na chvíli dohromady a všechno společnými silami vyřeší.
 
Většinou si party rozdělí území, kde kov sbírají, na rajony. Někdy se stane, že skupina operuje na konkurenčním písečku. Pak to nejde bez boje, bez staré dobré brooklynské rvačky. Strhne se bitva o pár babek.

V této reality show se setkáme se třemi partami sběračů. První vede Frankie Noots. Přibral kamaráda Joa Posa a jeho syna Darrena. Darren je ale trochu pomalejší, a tak to v týmu hodně skřípe. Druhou partu vede Sal, který trénuje na svůj první zápas MMA. Makal s Frankiem, ale osamostatnil se. Poslední sledovanou skupinou jsou společníci Mimmo a Dino.

V pořadu není nouze o ostré výměny názorů a nezvyklé reálie Brooklynu, které v hraných filmech většinou nevídáme. Téměř každá scéna srší adrenalinem a nabitými emocemi tvrdých chlapů, kteří dennodenně tvrdě dřou. Každý kov se zkrátka počítá a je jen na nich, jestli budou mít práci a vyhrají každodenní zápas o pár šupů.

|291479|gallery -->