Experiment Kolonie

O pořadu

Každou neděli ve 12:00

 
Představte si, že planetu postihla globální virová pandemie. Jako jedni z mála jste jí unikli. Dokážete ale v postapokalyptickém světě přežít? Jak si opatříte pitnou vodu, jídlo a přístřeší? Deset dobrovolníků se to naučí v premiérové sérii Experimentu Kolonie.

 

Rychlé info:


Originální název: The Colony
Země a rok vzniku: USA 2009, Discovery Channel
Žánr: reality
Série: 1.
Počet epizod: 10
Délka epizody: 44 minut
Premiéra

 
Tvůrci: Thom Beers, Philip David Segal

 
Komentátoři:
Adam Montella (poradce pro národní bezpečnost), Dr. Tom Mackin (inženýr), Dr. Miatta Snetterová (psycholožka)
 


O pořadu:

Projekt Kolonie je řízený experiment, který se snaží zjistit, jak by se skupina deseti dobrovolníků vyrovnala s nástrahami života po globální katastrofě. Již na jaře měli diváci možnost sledovat na Prima Cool druhou sérii, kde si skupinka musela poradit v prostředí zdevastovaném hurikánem Katrina. V chystané první sérii čeká nový tým stejný úkol, avšak v poněkud odlišném městském prostředí.

 

Každý je expert v jiném oboru: zdravotní sestra, mořská bioložka, doktor, řemeslník, počítačový inženýr, mechanik, instruktorka bojových umění, instalatér, strojní inženýr a letecká inženýrka. Deset týdnů jsou izolováni v opuštěné průmyslové oblasti na předměstí Los Angeles. Nemají přístup k elektřině, pitné vodě a nemohou komunikovat s vnějším světem. Musejí se spolehnout jen na své schopnosti a vyrobit si nástroje z toho, co se jim podaří najít v okolí. V jejich blízkosti se navíc pohybují gangy nepřátel, kteří se je snaží v nestřežených okamžicích okrást. 

 

Aby se účastníci dostali do pořádného stresu, jsou na začátku nuceni vydržet třicet hodin bez spánku, vody a jídla. Šest dobrovolníků dostane příležitost posbírat za čtvrt hodiny co nejvíce zásob z opuštěného obchodního domu a po vyčerpávajícím třináctikilometrovém přesunu se i s těžkým nákladem dostanou do opuštěného skladiště o rozloze 72 000 metrů čtverečních, kde si mají vybudovat základnu. Dostanou nejnutnější materiál, nástroje a malou zásobu vody a jídla, ale musejí vydržet bez kávy, alkoholu, cigaret a jakýchkoli jiných podpůrných látek. Dávají dohromady základní pomůcky k přežití. Zcela nutný je třeba systém na filtrování vody. Elektřina se také hodí – ze začátku se dají propojit autobaterie. Když dojdou, je nutné sestavit elektrický generátor. Pohodlnější život zajistí solární sprcha, splachovací záchod, vařič nebo mýdlo, které vyrobí tradičním způsobem.

 

Dva účastníci mají za úkol v noci hlídat tábor, aby se nedočkali ošklivého překvapení v podobě nečekaného útoku gangů. Někdy však základnu neuhlídají a přijdou o zásoby. Proto se musejí lépe opevnit, naučit se sebeobraně a vyrobit si zbraně. Aby se z města dostali na venkov, kde se dá přežívat snáze, snaží se zkonstruovat únikové vozidlo. Účastníci musejí spolupracovat a stmelit skupinu natolik, aby se byla schopna o sebe v nepřátelském prostředí postarat.

 

Svět Kolonie pomohli vytvořit experti z oblasti národní bezpečnosti, strojírenství a psychologie. Inspirovali se některými katastrofami z reálného života a použili modely simulující situaci po globální virové nákaze. Hodí se pochytit pár triků pro případ, že by přišel konec světa.

 

Prima COOL vysílá pořad v obráceném pořadí – nejprve druhou sezonu, poté první. Discovery Channel již objednal výrobu třetí řady.

 

Související články:

Příběh upoutávky na Experiment Kolonie 

ApoCOOLypsa a další novinky na Prima COOL

ApoCOOLypsa - nové upoutávky!

Experiment Kolonie

 

Představte si, že planetu postihla globální virová pandemie. Jako jedni z mála jste jí unikli. Dokážete ale v postapokalyptickém světě přežít? Jak si opatříte pitnou vodu, jídlo a přístřeší? Deset dobrovolníků se to naučí v premiérové sérii Experimentu Kolonie. 

 

 

Originální název: The Colony

USA 2009, Discovery Channel

Žánr: reality

Série: 1.

Počet epizod: 10

Délka epizody: 44 minut

Premiéra

 

Tvůrci: Thom Beers, Philip David Segal

 

Komentátoři:

Adam Montella (poradce pro národní bezpečnost), Dr. Tom Mackin (inženýr), Dr. Miatta Snetterová (psycholožka)

 

O pořadu:

Projekt Kolonie je řízený experiment, který se snaží zjistit, jak by se skupina deseti dobrovolníků vyrovnala s nástrahami života po globální katastrofě. Již na jaře měli diváci možnost sledovat na Prima Cool druhou sérii, kde si skupinka musela poradit v prostředí zdevastovaném hurikánem Katrina. V chystané první sérii čeká nový tým stejný úkol, avšak v poněkud odlišném městském prostředí.

 

Každý je expert v jiném oboru: zdravotní sestra, mořská bioložka, doktor, řemeslník, počítačový inženýr, mechanik, instruktorka bojových umění, instalatér, strojní inženýr a letecká inženýrka. Deset týdnů jsou izolováni v opuštěné průmyslové oblasti na předměstí Los Angeles. Nemají přístup k elektřině, pitné vodě a nemohou komunikovat s vnějším světem. Musejí se spolehnout jen na své schopnosti a vyrobit si nástroje z toho, co se jim podaří najít v okolí. V jejich blízkosti se navíc pohybují gangy nepřátel, kteří se je snaží v nestřežených okamžicích okrást. 

 

Aby se účastníci dostali do pořádného stresu, jsou na začátku nuceni vydržet třicet hodin bez spánku, vody a jídla. Šest dobrovolníků dostane příležitost posbírat za čtvrt hodiny co nejvíce zásob z opuštěného obchodního domu a po vyčerpávajícím třináctikilometrovém přesunu se i s těžkým nákladem dostanou do opuštěného skladiště o rozloze 72 000 metrů čtverečních, kde si mají vybudovat základnu. Dostanou nejnutnější materiál, nástroje a malou zásobu vody a jídla, ale musejí vydržet bez kávy, alkoholu, cigaret a jakýchkoli jiných podpůrných látek. Dávají dohromady základní pomůcky k přežití. Zcela nutný je třeba systém na filtrování vody. Elektřina se také hodí – ze začátku se dají propojit autobaterie. Když dojdou, je nutné sestavit elektrický generátor. Pohodlnější život zajistí solární sprcha, splachovací záchod, vařič nebo mýdlo, které vyrobí tradičním způsobem. Dva účastníci mají za úkol v noci hlídat tábor, aby se nedočkali ošklivého překvapení v podobě nečekaného útoku gangů. Někdy však základnu neuhlídají a přijdou o zásoby. Proto se musejí lépe opevnit, naučit se sebeobraně a vyrobit si zbraně. Aby se z města dostali na venkov, kde se dá přežívat snáze, snaží se zkonstruovat únikové vozidlo. Účastníci musejí spolupracovat a stmelit skupinu natolik, aby se byla schopna o sebe v nepřátelském prostředí postarat.

 

Svět Kolonie pomohli vytvořit experti z oblasti národní bezpečnosti, strojírenství a psychologie. Inspirovali se některými katastrofami z reálného života a použili modely simulující situaci po globální virové nákaze. Hodí se pochytit pár triků pro případ, že by přišel konec světa.

 

 

 

 

 

 

|237731|gallery -->

Anketa

Líbí se vám Experiment Kolonie?