Dokonalý podraz

Dokonalý podraz

O pořadu

Každou středu ve 20:15

Parta zločineckých expertů mstí nespravedlnosti, kterých se na nevinných dopouštějí nedotknutelní bohatí a mocní. Ale pochopitelně jen tehdy, když jim z toho taky něco kápne...

Diskutujte o tomto pořadu ZDE

O seriálu:

Bývalý likvidátor pojistných událostí Nate Ford práskl v zaměstnání dveřmi. Firma totiž odmítla z jeho zaměstnanecké zdravotní pojistky financovat experimentální léčbu, která mu mohla zachránit synka. Po chlapcově smrti se Nate rozvedl a začal pít. Jednoho dne jej však z obluzení probral majitel jisté společnosti. Přišel za ním s prosbou - konkurence mu ukradla důležité konstrukční plány a Nathan je prý jediný, kdo je může získat zpět.

Není sice zločinec, setkal se však během vyšetřování pojistných událostí se spoustou lumpů, expertů na různé typy kriminality, a zná jejich metody. Nateovi se opravdu podaří dát dohromady špičkový tým. Počítačového odborníka, šikovnou zlodějku, mistra bojových umění a herečku. Sám je mozkem celé operace a jeho plán je více než vychytralý. Ukradené dokumenty se akcí ve stylu Mission Impossible podaří vrátit majiteli. Záhy ale přijde ledová sprcha. Padouch je ve skutečnosti ten, kdo si službu objednal. Tým se mu rozhodne pomstít a potopí ho i s celým jeho podnikem. Každý z nich si přitom vydělá i menší obnos, zhruba 33 milionů dolarů. A jelikož byli do této chvíle všichni zvyklí pracovat sólo a dohoda zněla na jedinou akci, v dobré náladě se rozejdou.

Jenomže kdo jednou okusil spolupráci v perfektně sehraném týmu, záhy pochopí, že jet na vlastní pěst není tak zábavné. Vzrušení a potěcha z dokonale vyvedeného podrazu je zase přitáhnou k sobě a tentokrát se dávají dohromady natrvalo. Pod hlavičkou krycí poradenské společnosti Leverage Consulting přistupují na Nathanovu podmínku: Žádné loupení pro peníze, budou pomáhat obyčejným lidem v boji proti bohatým a mocným, kteří zneužili svého vlivu a peněz. Kradou tedy výhradně křivákům a jen aby učinili nedokonalé spravedlnosti zadost. Služby poskytují obětem zdarma, jen si vždy z uloupeného koláče kousek ukousnou...

Americkému seriálu Dokonalý podraz nechybí akce, nápad, humor a ani pocit dobře sehrané party, jaký známe např. z filmů o Dannyho parťácích. I diváci si pětici spravedlivých lupičů oblíbili - v této chvíli se připravuje už čtvrtá řada.

Postavy - dabing:

Nathan Ford / Timothy Hutton (Aleš Procházka), Alec Hardison  / Aldis Hodge (Zbyšek Pantůček), Eliot Spencer / Christian Kane (Martin Stránský), Parkerová / Beth Riesgrafová (Jitka Ježková), Sophie Devereauxová / Gina Bellmanová (Apolena Veldová) a další.

Zajímavosti:

Christian Kane (hraje Eliota Spencera) se před kamerou potkal se Samem Andersonem, který hrál jeho šéfa v seriálu Angel. V jednom záběru proto na sebe spiklenecky mrknou.

V 11. epizodě první řady hraje Brent Spiner, který v seriálu Star Trek: Nová generace ztvárnil androida Data se zlatýma očima. Jako narážku mu proto v Dokonalém podrazu nasadili žluté brýle.

Na několika místech odkazují autoři k seriálu Pán času (Doctor Who). Kromě Hardisonových stížností, že měl problém stáhnout nejnovější díl, se objevují narážky i v krycích jménech apod.

Postavy a obsazení:

Nathan Ford (hraje Timothy Tarquin Hutton)

Nathan Ford je mozkem celého týmu. Dříve pracoval v pojišťovně jako likvidátor pojistných událostí, tudíž dobře zná všechny podvodné kličky, které nyní důmyslně využívá k dosažení vlastních cílů. Je jediný z pětice, kdo za sebou nemá kriminální minulost. Z dřívějších dob se zná se Sophie Devereauxovou. Jejich vztah není zcela dořešený. Po smrti syna propadl alkoholu a s pitím má občas problémy dodnes. Parťáci mu ale pomůžou.

Timothy Tarquin Hutton se narodil 16. srpna 1960 v Malibu v Kalifornii. Herectví objevil v deváté třídě. Ve věku 20 let a 227 dní získal Oscara za nejlepší vedlejší roli ve filmu Roberta Redforda Obyčejní lidé, a stal se tak nejmladším hercem v historii, který toto prestižní ocenění dostal.

Alec Hardison (hraje Aldis Hodge)

Počítačový specialista a odborník na jakoukoli elektroniku. Potřebujete novou totožnost, napíchnout telefon, zastavit vlek? Hardison je ten správný člověk. Nabourá se do všech sítí, tajných zařízení, zkrátka do všeho, co má v sobě elektroniku. Libuje si v malování a on-line hře World of Warcraft. A zdá se, že je tajně zamilovaný do Parkerové.

Aldis Hodge se narodil 20. září 1986 v New Yorku. Vystudoval Art Center College of Desing, rád píše a maluje. Objevil se v epizodních rolích v seriálech Sběratelé kostí, Lovci duchů, Kriminálka Las Vegas nebo Castle na zabití.

Eliot Spencer (hraje Christian Kane)

Má na starosti fyzické řešení problémů. Není nijak velký, ale klame tělem. Mistrně ovládá mnoho bojových umění a pro nepřátele je velmi nebezpečný. Nemá rád střelné zbraně, ani je ostatně nepotřebuje. Vyžaduje-li to situace, dokáže přesvědčivě předstírat, že je např. ajťák, kuchař nebo Rakušan. A k všeobecnému údivu tento ranař také skvěle vaří.

Christian Kane se narodil 27. června 1974 v Dallasu v Texasu. Studoval historii umění na univerzitě v Oklahomě. Chtěl ale zkusit herectví, tak vzal auto a životní úspory, které představovaly několik stovek dolarů, a vydal se směr Hollywood. Zatím nejvýraznější roli právníka Lindseye McDonalda získal v seriálu Angel. Zde se také seznámil s Davidem Boreanazem ze Sběratelů kostí, nyní svým nejlepším kamarádem.

Parkerová (hraje Beth Jean Riesgrafová)

Parkerová je drobná, roztomilá, blonďatá... A sociálně naprosto nepoužitelná. V dětství prošla mnoha špatnými pěstounskými rodinami, což se výrazně podepsalo na všech jejích vztazích. Je profesionální zlodějka, která se díky své mrštnosti a absolutní absenci strachu z výšek dokáže dostat i z té nejzapeklitější situace. Nejraději leze ventilačními šachtami. Její neoblíbenější věcí jsou peníze.

Beth Jean Riesgrafová se narodila 24. srpna 1978. Chodila na střední školu Cimarron-Memorial High School v Las Vegas. Stala se královnou plesu, byla členem fotografického kroužku a maturovala s vyznamenáním. Vidět jste ji mohli jako Natalii v seriálu Jmenuju se Earl. S titulním představitelem Jasonem Lee byli zasnoubení a mají syna.

Sophie Devereauxová (hraje Gina Bellmanová)

Vynikající herečka! Pokud ovšem nestojí na jevišti nebo před kamerou. Tam strašně přehrává. Když ji Eliot poprvé uviděl na divadle, prohlásil: „Tohle je nejhorší herka, jakou jsem kdy viděl." Pokud ale potřebujete někoho podvést, Sophie umí zahrát manažerku, herečku, obchodnici, Němku, Bulharku, Egypťanku, doktorku... Dokonce dokáže i dobrou herečku. Docela jistě se ve skutečnosti nejmenuje Sophie Devereauxová a docela jistě je zamilovaná do Nathana.

Gina Bellmanová se narodila 10. června 1966 na Novém Zélandu. Její rodina se přestěhovala do Anglie, když jí bylo 11 let. Je stálou členkou Royal National Theatre v Londýně. Rovněž je činná jako spisovatelka a publicistka. V novinách si můžete přečíst její komentáře a články o cestování.

Krátké info:

Žánr: akční seriál

Série: I

Počet epizod: 13

Premiéra

Distributor: Viasat

Rok výroby: 2008

Autoři: Chris Downey (Dva z Queensu) a John Rogers (Transformers)