District 9

District 9

O pořadu

Již dlouhých dvacet let se lidé snaží žít s mimozemšťany, kteří přistáli na Zemi. Jejich vesmírná loď nehybně trčí nad jihoafrickým Johannesburgem. Mimozemšťané vypadají jako krevety, proto jim lidé říkají kreveťáci. Žijí v ghettu pojmenovaném District 9. Živí se konzervami s kočičím žrádlem a odpadky. Lidští obyvatelé se začínají proti té špíně bouřit.

 

Proto MNU rozhodne, že mimozemšťany přesídlí. Vystaví jim nové ghetto daleko za městem. MNU je organizace, která byla po příletu mimozemšťanů zřízena jako komunikační centrum. Vše se však zvrtne, když agenti MNU začnou vyžadovat souhlas s přesídlením. Šéf skupiny se dostane do fyzického konfliktu s jedním kreveťákem. V tajné místnosti nalezne chemickou laboratoř a omylem se postříká černou tekutinou z jakési nádobky. Po odjezdu se mu udělá špatně.

 

Na oslavě svého povýšení se zhroutí a je odvezen do nemocnice. Sundají mu obvaz z ruky, kterou si zranil při rvačce s kreveťákem, a zjistí, že se změnila v pařát, jaký mají mimozemšťané. Je odvezen na speciální oddělení, kde ho chtějí v rámci výzkumu rozřezat na kousíčky...