Dinotopie - Obrázek 4

Dinotopie 6: Portál

O pořadu

Karla při práci kousne obrovský komár z Černolesé pláně. Udělá se mu špatně a omdlí. Léčitel z Dinotopie prohlásí, že kousnutí může být smrtelné. Na kousnutí existuje protilék, rostlina rostoucí v Údolí dešťů. Po podání výluhu z listů se však Karlovi neuleví a jeho stav se zhoršuje. Jeho otec Frank je nešťastný, že není možné získat moderního doktora.

 

Starostova manželka Rosemary prozradí Marion a Davidovi letité tajemství – ví o portálu, který Davida přenese do současnosti. Dinotopie jej nepoužila ze strachu před chamtivostí a násilím moderního světa. Netuší, že vše slyší i Le Sage. David odebere Karlovi vzorek krve a chystá se projít portálem. Na poslední chvíli se k němu přidruží Le Sage, která touží poznat svět současnosti. Do portálu se připlete i ochočené mládě chasmosaura Šestadvacka. David měl projít portálem přímo do New Yorku a spojit se lékařem. Místo toho se všichni tři ocitnou v Budapešti, protože Le Sage si prohlížela fotografii města, kterou kdysi našla na pláži.

 

David kontaktuje Americkou nemocnici a předá lékařům vzorek Karlovy krve. Le Sage opatrující Šestadvacku jde do muzea, kde se koná výstava z prehistorie. Asistentu kurátora Ištvánu Rákoczimu nabídne mládě ke koupi. Rákoczi se chopí příležitosti, zmocní se mláděte a na Le Sage poštve policii. Le Sage skončí ve vězení a Rákoczi okamžitě kontaktuje movitého kupce.