Cvoci v akci

Cvoci v akci

O pořadu

Steve, Dan a testovací figurína jménem Jake ničí nezničitelné a poráží neporazitelné.


O seriálu:

V ospalém městečku Dummysville se dva chlapíci v oranžových kombinézách chystají shodit z útesu dvoupatrový autobus, zabalený do bublinkové fólie...

 

Vítejte ve světě komiků Dana Wrighta a Steva Marshe, kteří si plní sen - stali se živými figurínami na testování nárazů. Jejich misí je zničit nezničitelné, porazit neporazitelné a roztrhat instrukční manuály. Zjistit, co se stane, když se brzdy odbrzdí.

 

Každá epizoda zaznamenává týden v životě Dana a Steva, dvojky podivně fascinované bublinkovou fólií. V městečku s nimi nežijí žádní další lidé, jen testovací figuríny. Jednou z nich je i Jake, jejich nebohý kolega a obětní beránek.

 

Trio provádí nejrůznější kousky. Například zkoumá, jak zapůsobí dělostřelecký granát na neprůstřelnou vestu. Nebo efekt pádu zmrzlinářského vozu na trampolínu. Dokáže vodotěsný stan přežít v suchu čisticí proces v automyčce? Je vůči kulkám odolnější  Shakespearovo, nebo Dickensovo literární dílo? Co se stane, když zavěsíte tunovou dodávku na lano o průměru 4 milimetry? Dá se slanit budova za pomoci izolepy? To vše divákům naši hrdinové předvedou s notnou dávkou zábavného chaosu.

 

A když se objeví technické detaily, kterým figuríny prostě nerozumí, shůry zazní hlas Briana Blesseda - vypravěče a potřebné informace doplní.

 

Cvoci v akci přinášejí zcela nový pohled na svět techniky a bezpečnosti. Dalo by se říci, že kombinují prvky seriálů Brainiac: šílená věda a Malá Velká Británie.

 

Osoby a obsazení:

Steve Marsh (Steve)

Steve se narodil v roce 1979 v anglickém hrabství Lancashire. Nejvíce se proslavil spoluprací s Danem Wrightem, se kterým roce 2001 založili komediální duo jménem Electric Forecast. Objevili se v řadě pořadů na britských televizních stanicích, například Little Cook, Big Cook, Space Hoppers nebo Big Brother's Big Mouth. Společně také účinkovali v seriálu Kingdom jako znesváření bratři.

 

Dan Wright (Dan)

Komik Dan Wright je polovinou dua Electric Forecast. Samostatně uváděl několik pořadů televize BBC Three. Dříve byl policistou.

 

Brian Blessed (vypravěč)

Herec Brian Blessed, proslavený hlubokým zvučným hlasem, se narodil roku 1936 v Yorkshiru. Můžeme ho znát například z vedlejších rolí v seriálech Randall a Hopkirk, Já, Claudius a Černá zmije. Hrál také ve filmu Robin Hood: Král zbojníků a v mnoha shakespearovských adaptacích (Hamlet, Jindřich V., Mnoho povyku pro nic). Je zkušeným cestovatelem a horolezcem. Mont Blanc dobyl v sedmnácti letech, zdolal Aconcaguu i Kilimandžáro, několikrát se pokusil vylézt na Mount Everest a je nejstarším mužem, který pěšky došel na severní pól.

 

Rychlé info:

Název seriálu: Crash Test Dummies
Žánr:
gameshow, docutainment
Série:
I
Počet epizod:
10
Premiéra
Rok výroby:
2007