Crissis Angel: Extrémní magie

Criss Angel: Extrémní magie speciál

O pořadu

Každou neděli ve 14:05

Charismatický kouzelník Criss Angel předvede novou várku neuvěřitelných magických iluzí a ukáže to nejlepší z předchozích pořadů.


Rychlé info:
Originální název: Criss Angel Mindfreak
(Luxor Light, Most Memorable Mindfreak Moments)
Země a rok vzniku: USA 2007, AETN
Žánr: kouzelnická show
Premiéra
Počet epizod: 2
Délka epizody: 50 minut


Tvůrce: Criss Angel


O pořadu:
Criss Angel už přes deset let dominuje světu magie jako nejslavnější současný kouzelník planety. Opouští tradiční postupy, vytvořil zcela nový typ moderního mysticismu. Jeho pořad Extrémní magie, vysílaný v letech 2005 až 2010 na televizní stanici A&E, pravidelně sledují stamiliony diváků ve více než 90 zemích světa. Zabodoval třeba číslem, kdy se spoutaný řetězy ponořil na 24 hodin do vodní cely a podařilo se mu uniknout. Umí se upálit zaživa, ležet na posteli z hřebíků, přežít úder bleskem, kráčet po vodě, viset přes pět hodin zavěšený na osmi rybářských hácích, chytit letící střelu do hrnečku v ústech, létat mezi dvěma výškovými budovami, přežít v explodující krabici, nechat se v přímém přenosu přeříznout na dva kusy a přejet parním válcem. Na otázku, jestli má paranormální schopnosti, odpovídá: „Nevěřím, že by někdo dokázal dělat nadpřirozené věci.“ Na jeho kouzlo s vybuchující budovou se přišlo na Floridě podívat přes 50 000 diváků. Konkuruje tak i legendárnímu Houdinimu.


Obsahy speciálových epizod:
Světlo Luxoru
Na začátku hodinového speciálu předvede Criss Angel opravdu dechberoucí iluzi. Bude levitovat ve světelném paprsku vysoko nad špičkou černé pyramidy Luxor, slavné atrakce a hotelu v Las Vegas. Sleduje ho celé město, od helikoptéry s kamerou po nadšené davy turistů, kteří si Crisse fotí a natáčejí. Také se snese z balkonu v 26. patře mezi přihlížející. Criss zavzpomíná, jakou inspirací mu byl otec John Sarantakos, a celou iluzi věnuje jemu. V kytarové prodejně si půjčí strunu a zařízne si ji do krku. Pak uprostřed parkoviště promění motorku překrytou látkou ve tři slečny. Za pomoci Duana „Psa“ Chapmana, lovce odměn a další hvězdy kanálu A&E, se pokusí vylepšit slavný Houdiniho trik. Chapman a jeho tým použijí třímetrové lano a připoutají Crisse k židli. Pokusí se dostat z nádrže plné horké vody. Criss pozve publikum i na prohlídku svého nádherného nového domova v Luxoru, kde bude vystupovat s nejslavnějším světovým cirkusem Cirque de Soleil.


Fantazie

Mnoho nejlepších Crissových iluzí vzniklo za pomoci slavných hostů. Criss se jim odmění tím, že je nechá vybrat deset nejúchvatnějších okamžiků z předchozích dílů. Dave Navarro vzpomíná na Crissovu chůzi po vodě, Tito Ortiz si zase vybavuje scénu, jak Criss vytahuje z krvácející ruky čtvrťák. Nesmí chybět parní válec, drtička dřeva, průnik oknem a upálení zaživa. Dalšími hosty budou Howie Mandel, Gene Simmons, Duane „Dog“ Chapman, Flavor Flav a Carrot Top a objeví se i několik dalších neohlášených celebrit.


Účinkující:

Criss Angel
Jeden z nejprovokativnějších umělců dnešní doby se narodil 19. prosince 1967 v New Yorku Johnovi a Dimitře Sarantokosovým. Do rodiny s řeckými kořeny přibyl ke dvěma starším bratrům pěkný dáreček. Se svým uměním začínal, když mu bylo šest. Jako adolescent studoval mystiku, bojová umění, hudbu a tanec. Hrál na bubny a snil, že se stane kouzelníkem. Jeho vzory byli legendární Houdini a otec, který ho vedl, dokud neprohrál boj s rakovinou. Od plnoletosti má licenci na pyrotechnická vystoupení a v roce 1994 debutoval před televizní kamerou. Šlo o hodinový speciál v televizi ABC, který se pod názvem Secrets vysílal v hlavním večerním čase a diváky zcela uchvátil. V roce 1998 vyprodal na dvanáct dní každoroční podívanou na Madison Square Garden. Vidělo ji osmdesát tisíc lidí. Nespočet dalších živých vystoupení přinesl na Broadway průkopnický druh zábavy. Recenzenty i diváky uchvacovaly Crissovy fascinující kousky. V Las Vegas vystupoval v živé show Criss Angel Believe spolu s Cirque du Soleil. Se svou všestranností představuje Angel prototyp umělce 21. století. Nepřehlédnutelný americký kouzelník, iluzionista, hypnotizér a mistr v útěcích je také herec a muzikant. V roce 2002 se oženil s dlouholetou přítelkyní, ale o pět let později se rozvedli. V listopadu 2008 začal chodit s expřítelkyní Hugha Hefnera Holly Madisonovou, ale i tento vztah po roce skončil. V září roku 2011 požádal během romantické večeře při západu slunce o ruku Sandru Gonzalezovou.