Crissis Angel: Extrémní magie

Criss Angel: Extrémní magie

O pořadu

Každý čtvrtek ve 20:15

Charismatický mág s vizáží rockera a jeho napínavá show plná kouzelnických a kaskadérských čísel je tady!

Diskutujte o pořadu ZDE

O pořadu:

Nevídané, neslýchané, to jsou superlativy, jimiž se pozvání na kouzelnická vystoupení jen hemží. V případě tohoto neuvěřitelně šikovného muže s image teenagerovského provokatéra to ale platí beze zbytku. Přestože už oslavil čtyřicítku, kráčí po vodě jako Kristus, upaluje se zaživa, aby vstal jak bájný Fénix, levituje, chytá letící střely, je schopen prostrčit ruku skrz dveře a zvládne i mnoho a mnoho dalších neuvěřitelných kousků. Nedovolí jediné - aby diváci od jeho pořadu odtrhli oči. V každé epizodě předvede několik čísel a stále žije. Slaví úspěchy, vydělává obrovské sumy dolarů za svá vystoupení a televizní show, a hlavně baví diváky po celém světě. Criss Angel překonává i Davida Copperfielda, laťku iluze totiž posunul ještě o kus dál.

Charismatický kouzelník se neomezuje pouze na fyzické výkony, občas provokuje i svými mentálními kousky. Dovede prý rozprávět se smrtí, noří se do lidské mysli a hádá obsah zavřených krabiček a zalepených obálek.

Criss Angel - život:

Jeden z z nejprovokativnějších umělců dnešní doby se narodil 19. prosince 1967 v New Yorku Johnovi a Dimitře Sarantokosovým. Do rodiny s řeckými kořeny přibyl ke dvěma starším bratrům pěkný dáreček. Se svým uměním začínal, když mu bylo šest. Jako adolescent pěstoval a studoval mystiku, bojová umění, hudbu a tanec. Hrál na bubny a snil, že bude kouzelníkem. Jeho vzory byli legendární Houdini a otec, který ho vedl, dokud neprohrál boj s rakovinou. Od plnoletosti má licenci na pyrotechnická vystoupení a v roce 1994 se odehrál jeho debut před televizní kamerou. Šlo o hodinový speciál v televizi ABC, který se pod názvem Secrets vysílal v hlavním večerním čase a diváky zcela uchvátil. V roce 1998 vyprodal na dvanáct dní každoroční podívanou na Madison Square Garden. Vidělo ji osmdesát tisíc lidí. Nespočet dalších živých vystoupení přinesl na Broadway průkopnický druh zábavy. Recenzenty i diváky uchvacovaly Crissovy fascinující kousky. Se svou všestranností představuje Angel prototyp umělce 21. století. Nepřehlédnutelný americký kouzelník, iluzionista, hypnotizér a mistr v útěcích je také herec a muzikant. V roce 2002 se oženil s dlouholetou přítelkyní, ale o pět let později se rozvedli. V listopadu 2008 začal chodit s expřítelkyní Hugha Hefnera Holly Madisonovou, ale i tento vztah po roce skončil.

Crissovy kousky:

Mistr úniků Criss Angel se umí upálit zaživa, ležet na posteli z hřebíků, levitovat nad hotelem Luxor, vyprostit se spoutaný ze sudu plného vody, přežít úder bleskem, kráčet po vodě, viset přes pět hodin zavěšený na osmi rybářských hácích, chytit letící střelu do hrnečku v ústech, létat mezi dvěma výškovými budovami, přežít v explodující krabici, nechat se v přímém přenosu přeříznout na dva kusy i přejet parním válcem. Při skoku z jedoucího auta se však zranil a nemohl vystupovat celé tři týdny.

Angel se drží tří pravidel:

Co tě nezabije, to tě posílí.

Když se duše, rozum a tělo propojí, všechno je možné.

Bolest je dobrá. Pokud cítíš bolest, víš, že žiješ.

Televizní kariéra a pocty:

Nejvíce ho proslavila jeho show Criss Angel: Extrémní magie (Criss Angel Mindfreak). Od premiéry v roce 2005 se natáčí v Las Vegas U diváků zabodoval číslem, kdy se spoutaný řetězy ponořil na 24 hodin do vodní cely a podařilo se mu z ní uniknout. Po dvouhodinovém televizním speciálu, který na TBS v Japonsku sledovalo téměř 16 milionů domácností, získal významné ocenění Silver Telly. Postupně se objevil v dalších pořadech ve většině amerických televizí a v nejrozsáhlejších TV sítích světa. Criss Angel také drží rekord v počtu ocenění Kouzelník roku. Získal je v letech 2001, 2004, 2006, 2007 a 2008, čímž se stal jediným pětinásobným držitelem nejvyhledávanějšího ocenění iluzionistické branže. Televizní úspěch mu nebrání, aby se nadále věnoval také své milované hudbě. Živí se též vytvářením vizuálních efektů, např. pro casino v Las Vegas.

Rychlé info:

Originální název: Criss Angel Mindfreak
Žánr:
kouzelnická show
Série:
I + II
Počet epizod:
17 + 21
Premiéra
Distributor:
AETN
Rok výroby: 2005-2006