Comanchers

Comanchers

O pořadu

Při duelu zastřelí Paul Regret svého protivníka. Tím je však bohužel syn místního soudce, takže Regretovi hrozí, že bude zatčen a pověšen, ačkoli zákony státu souboje nezakazují. Proto uprchne a plaví se na lodi, kde se na něj prostřednictvím svého společníka informuje bohatá slečna Pilar, která s ním potom celý večer tančí a stráví s ním noc.

Když je poté Regret ve své kajutě, přijde za ním texaský ranger Jake Cutter a zatkne ho. Regret se chce rozloučit s Pilar, ale ta už je pryč. Muži vystoupí z lodi, nasednou na koně a čeká je pět dní cesty v sedle. Cestou narazí na ranč, který přepadli indiáni – všichni obyvatelé jsou mrtví, a tak je Cutter s Regretem pohřbí. Když dokončí hroby, omráčí Regret Cuttera lopatou a uteče.

Cutter se vrátí domů a tam mu jeho kapitán sdělí, že mají důkaz potvrzující jeho teorii o existenci gangu spolupracujícího s komanči. Tím je vůz plný zbraní, který rangerové zadrželi, a jeho kočí jim vypoví, že mu nějaký muž řekl, že od něj koupí zbraně, ať je doveze do Sweetwateru a počká na jeho spojku v hotelu. Cutter se rozhodne vydávat se za kočího McBaina a dovézt zbraně k předání sám. V hotelu je pro něj připraven pokoj, kam za ním přijde Tony Crow, který si přijel pro zbraně. Cutter s ním začne jednat a řekne, že pokud dobře nezaplatí, prodá zbraně komančům. Crow mu řekne, že s nimi zkoušel obchodovat a málem mu vše sebrali, ale zasáhli comancheros, pro které teď nakupuje zbraně.

Crow nechce, aby se s nimi Cutter setkal, ale ten bez toho odmítá obchodovat, takže se nakonec domluví. Jdou své partnerství oslavit a skončí v herně, kde u stolu sedí Regret. Cutter se představí falešným jménem, ale Regret nic neprozradí. Cutter stále vyhrává a opilému Crowovi se to nelíbí, pohádají se a Cutter ho nakonec v sebeobraně zastřelí. Pak znovu zatkne Regreta, vezme vůz a vykopou zbraně, které předtím Cutter zahrabal.

Dojedou na ranč, kde jsou shromážděni rangeři chystající se na komanče. Chvíli nato na ranč komančové skutečně zaútočí a Cutter si všimne, že mezi nimi jsou i běloši, comancheros. Využije Regret přestřelky k útěku? Klasický western je posledním filmem režiséra Michaela Curtize, který zemřel před koncem natáčení. Film dokončil představitel hlavní role John Wayne.