Čmuchalové 01

Čmuchalové

O pořadu

Bývalý policista a bývalý zloděj vyšetřují zločiny jako soukromá očka bez licence.

Původní název: Terriers
Země a rok výroby:
USA 2010
Žánr:
kriminálně-komediální drama
Série:
1.
Počet epizod:
13
Tvůrce:
Ted Griffin
Premiéra

Hrají:

Donal Logue / Hank Dolworth, Michael Raymond-James / Britt Pollack, Laura Allenová / Katie Nicholsová, Rockmond Dunbar / Mark Gustafson, Jamie Denbová / Maggie Leffertsová, Kimberly Quinnová / Gretchen Dolworthová

O seriálu:

Dramatický seriál v neo-noir stylu s mnoha komediálními prvky má na „svědomí" Ted Griffin, scenárista filmu Dannyho parťáci.

Bývalý policista a zotavující se alkoholik Hank Dolworth se dá dohromady s bývalým kriminálníkem Brittem Pollackem a jako nelicencovaní soukromí detektivové vyšetřují zločiny v kalifornském Ocean Beach. Používají neortodoxní metody a s pravidly a zákony si nezatěžují hlavu. Jde přece hlavně o výdělek! Nebo aspoň o bezplatné vyprání prádla. I to se dá vyhandlovat...

Hank a Britt se neustále špičkují a urážejí a oba se vyhýbají jakékoli zodpovědnosti. Britt se snaží okouzlovat přítelkyni Katie, krásnou studentku veterinární školy. Hank je stále zamilovaný do bývalé manželky Gretchen, která se chce znovu vdávat. Snaží se napravit svou pošramocenou pověst a začít znovu. Většinou jim případy hledá právnička Maggie a občas pomůže i Hankův bývalý policejní partner Mark Gustafson.

Život na dně probíhá celkem v poklidu, dokud je bohatý obchodník s nemovitostmi nepožádá o nalezení Eleanor Gosneyové, dcery Hankova kamaráda Mickeyho. Když se pustí do pátrání, hned narazí na mrtvolu. Začnou se propadat do sítě konspirací a vražd přibývá. Když zemře i Mickey, je jasné, že se zapletli do nejnebezpečnějšího případu svých životů.

Herci:

Donal Logue

Donal Francis Logue se narodil v kanadské Ottawě irským rodičům. Jeho otec působil jako katolický misionář v Africe, kde potkal svou ženu Elizabeth. Donal má bratra a tři sestry, jedna z nich je jeho dvojče.

Vyrůstal v Kalifornii a v Anglii a má dvě občanství - kanadské a irské. Vystudoval historii na Harvardu a právě tam v sobě objevil nadšení pro herectví. Při škole účinkoval ve více než třiceti divadelních hrách. Měl mnoho velkých rolí jak ve filmu, tak v televizi. Za hlavní roli ve filmu Těžká váha získal cenu za vynikající výkon na filmovém festivalu Sundance.

Za zmínku stojí jeho filmy jako Gettysburg, Malé ženy, Jerry Maguire, Tenká červená linie, Blade, Nevěsta na útěku, Patriot, The Million Dollar Hotel, Zodiac nebo Max Payne. V televizi se objevil v Aktech X, Pohotovosti, seriálu Na doživotí a Zastáncích blahobytu. Donal také napsal, produkoval a režíroval film Tennis, Anyone...?

Má dva syny a ve volném čase se věnuje fotbalu. Dokonce hraje s amatérským klubem Hollywood United.

Michael Raymond-James

Americký herec Michael Raymond-Jones se narodil roku 1977 v Detroitu a nejvíce se proslavil rolí Rene Leniera v seriálu True Blood: Pravá krev. Herectví studoval v divadelní škole Lee Strasberga v New Yorku. Později se přesunul do Los Angeles. Ve svém filmovém debutu si zahrál nejlepšího přítele Justina Timberlakea ve snímku V řetězech. Jinak se objevuje zejména v epizodních rolích v seriálech jako Kriminálka Las Vegas, Kauzy z Bostonu, Médium, Na doživotí nebo Odložené případy. Na hrudi má vytetovaný nápis Ohana, což havajsky znamená rodina.

Zajímavosti:

Seriál má jen jednu sérii, ale pro svou kvalitu byl vysoce oceňován.

Byl nominován na cenu televizních kritiků jako vynikající nový pořad roku 2010.

Natáčelo se v kalifornském San Diegu.

Oba herci se seznámili při natáčení epizody seriálu Na doživotí a stali se takovými kamarády, že spolu při natáčení Čmuchalů bydleli ve stejném domě.