Chameleon

Chameleon

O pořadu

Existují lidé, kteří se umí vpravit do duše druhých lidí. Někdy dokáží předvídat i jejich činy. S touto geniální vlastností je možné pracovat v různých profesích, při kterých se dají odkrýt důležité informace.

Existují organizace, které se zabývají průzkumem podobných schopností. Zkoumáním jedinců, kteří mají vysoké IQ a neuvěřitelné kombinační schopnosti. Vlastně všechny vlastnosti a schopnosti nad hranicí normálu. Jarod je jedním z nich.

Umí se proměnit v kohokoliv, stejně jako chameleon. V roce 1963 společnost Centrum izolovala malého chlapce jménem Jarod – vyškolili ho a jeho zvláštní schopnosti poté využívali pro tajné úkoly. Jarod však dospěl a ze svého „vězení“ jednoho dne utekl.

V touze najít svou rodinu pátrá po rodičích a zároveň se snaží pomáhat slabým a bezmocným. Díky svým zvláštním schopnostem nemá problém nechat se na vždy zaměstnat v úplně jiném oboru, a to většinou tam, kde došlo k nějakým záhadným úmrtím či podobným dramatickým a tajemným případům, které řeší. Nutno říci, že obvykle přijde záhadě na kloub. Vždy mu jde o to, aby bylo spravedlnosti učiněno zadost.

Společnost Centrum si však nemůže dovolit, aby jejich nejcennější zdroj důvěrných informací jen tak běhal po světě, a proto pověří pátráním po Jarodovi nekompromisní slečnu Parkerovou a jeho bývalého mentora, psychiatra Sydneyho. Jarod si však s nimi hraje jako kočka s myší – vždy zanechá drobnou stopu tak, aby jeho protivníci zjistili, kde právě je, ale příliš pozdě na to, aby ho dokázali chytit. Jedna z mála zábav, které si Jarod dopřává…