Cestovatel

Cestovatel

O pořadu

Život novináře Dana se změnil v okamžiku, kdy začal zdánlivě náhodně cestovat časem. Aniž by si to sám přál a často ve velmi nevhodných okamžicích...

Každé pondělí ve 20:15

Postavy – dabing:
Dan Vasser / Kevin McKidd (Zdeněk Hruška), Katie Vasserová / Gretchen Egolfová (Radka Přibyslavská), Livia Bealeová / Moon Bloodgoodová (Kateřina Březinová), Jack Vasser / Reed Diamond (Otakar Brousek ml.)

O seriálu:
Dan Vasser je obyčejný novinář, který je jednoho dne zničehonic teleportován do jiné časové éry. Šokovaný hrdina postupně zjišťuje pravidla svého cestování: Posouvat se může jen do minulosti a každá cesta má nějaký účel. A co je nejhorší, Dan přesuny nemůže ovlivnit. Takže když se například náhle objeví v osmdesátých letech ve smradlavém ghettu, začíná ho jeho zázračná schopnost docela vytáčet. Vasser se chtě nechtě stává hrdinou zachraňujícím dobré duše, většinou obyčejné lidi, kteří časem ovlivní historii. Trochu to trvá, ale postupně je stále zřejmější smysl jeho cestování.
Cestovatel je nový americký seriál, který s každým dalším dílem vtahuje diváka hlouběji do své strhující atmosféry. U posledních epizod už skoro nedýchá. Dobře propracovaný scénář navíc nabízí i takové chuťovky, jako jsou mixy časových paralel a nadmíru originální dějové zvraty.

Postavy a obsazení:
Dan Vasser
Obyčejný novinář, nijak výrazně talentovaný, poklidně žije s ženou Katie a synem Zackem v San Franciscu. Se schopností cestovat v čase se smiřuje velmi dlouho. Stále ji nechce přijmout. „Cesty“ jsou mu ze začátku velmi nepříjemné, i když při nich například potká bývalou snoubenku, o které si myslel, že zemřela při letecké havárii. Dan se tak musí vyrovnat jak se svou bývalou láskou, tak se soužitím manželkou.

Kevin McKidd
Herec Kevin McKidd – původem ze Skotska – se proslavil nejprve na divadelních prknech. Na stříbrném plátně debutoval v roli zákeřného vůdce gangu Malkyho Johnsona ve snímku Small Faces. Poté si zahrál Tommyho v legendárním filmu Trainspotting. Herce jsme také mohli spatřit v televizním seriálu Řím. Mezi jeho celovečerní snímky patří např. Poslední legie, Hannibal – zrození, Království nebeské či Nicholas Nickleby.

Katie Vasserová
Danova manželka, která mu pomohla s jeho problémem s hazardem a žije s ním ve viktoriánském domě se synem Zackem, pracovala původně jako televizní reportérka. A pak už se plně věnovala rodině. Její život je manželovou schopností velmi nepříjemně ovlivněn.

Gretchen Egolfová
Hrála například v seriálech Právo a pořádek, Detektiv Nero Wolfe či Beze stopy. Z filmových rolí stojí za zmínku její účast ve snímcích Talentovaný pan Ripley, Jmenovec či Otázky a odpovědi, které vznikly pod režisérskou taktovkou Roberta Redforda. Livia Bealeová Danova exsnoubenka, která zahynula při letecké havárii a jejíž tělo nebylo nikdy nalezeno.

Moon Bloodgoodová
Nejslavnější role Moon Bloodgoodovou přišla s legendárním Terminátorem: Vzkříšení. V mládí byla tato herečka nadanou roztleskávačkou a věnovala se atletice. Jack Vasser Jack je Danův bratr, který pracuje jako policista. Miluje Katie a bratrovi závidí.

Reed Diamond
Reed Diamond je spjat především s televizními seriály. Na počátku své kariéry se objevoval ve sci-fi seriálu Hvězdná brána, později i v Soudkyni Amy, Drzé Jordan či v Zóně soumraku. Z filmů si zahrál v akčním snímku S.W.A.T. – Jednotka rychlého nasazení či ve druhém dílu filmového zpracování komiksového Spidermana.

USA, 2008, FOX
česká premiéra
Série:
I
Počet epizod: 13
Autor: Kevin Falls