Bostonská střední

Bostonská střední

O pořadu

Život a trampoty deseti kantorů střední školy Winslow High School v Bostonu, kteří se snaží vyjít s problémovými žáky, zároveň žít svůj osobní život – a nezbláznit se z toho. Studenti bostonské střední školy nejsou v žádném případě žádní andílkové a dávají svým profesorům pořádně zabrat.Profesorský sbor v čele s ředitelem Harperem musí denně řešit spousty situací, které by útlocitnějšího jedince mohly dohnat minimálně na pohovku u psychiatra. I tohle se učitelům někdy stává.

V seriálu Bostonská střední tak budeme sledovat nejen osudy studentů, ale především nelehkou práci jejich profesorů, mezi něž patří kromě již jmenovaného ředitele Harpera například mladý učitel geologie Harry, který rozpoutá nevoli rodičů ve chvíli, kdy nezvladatelným studentům ukáže a názorně předvede pistoli. Mladá a idealistická vedoucí oddělení sociálních studií Lauren má neuvěřitelnou schopnost empatie a sílu vydržet i nejnepříjemnější situace, jako je třeba kauza šíření pornografie studentem, který ve sprchách šmíroval spolužačky.

Těžkou pozici hájí i nejstarší člen profesorského sboru, 80letý učitel historie Harvey, kterého skoro nikdo neposlouchá a všichni si dělají legraci z jeho vysoce morálních hodnot. Studenti ho skutečně terorizují a on zas neváhá i ve svém věku nahlásit sexuální harašení ze strany své podobně staré kolegyně. Jiný způsob řešení zvolil zástupce ředitele Scott, který spíš než jako kantor působí jako dozorce z vězení a má i podobné metody. Bostonská střední je zkrátka boj...