Bláznivá dovolená v Evropě

Bláznivá dovolená v Evropě

O pořadu

Manželé Ellen a Clark Griswoldovi s dcerou Audrey a synem Rustym vyhrají omylem v televizní soutěži hlavní cenu – zájezd do Evropy. Před odjezdem natočí Clark s Ellen erotické video a slíbí jí, že ho vymaže, ale neudělá to. Po příjezdu do Londýna rodina s nevolí zjistí, že jsou ubytováni v hotelu čtvrté kategorie.

Clark je však rozhodnutý vychutnat si zájezd stůj co stůj. Pronajme si auto, ale neumí řídit vlevo. Po prohlídce Londýna se vydají do Stonehedge, které se jim podaří při couvání zbořit. Děti mají už prohlídek plné zuby a Audrey se stýská po příteli Jackovi... V Paříži požádá Clark neznámého muže, aby je nafilmoval u jedné z fontán. Muž však s jejich videokamerou uteče.

Clark se snaží mluvit francouzsky, což mu u domorodců vynese jen výsměch. Syn Rusty se baví tím, že navazuje přátelství s mladými Francouzkami. Rodina absolvuje návštěvu Louvre, Moulin Rouge, podívají se i na Eiffelovku. Audrey dostane dopis od Jacka, v němž jí oznamuje, že se kamarádí s její nejlepší přítelkyní Debbií. Audrey je z toho celá nesvá a chce se okamžitě vrátit domů...

V Německu chce Clark navštívit své vzdálené příbuzné, s nimiž se nikdy předtím nesetkal. Naneštěstí si splete číslo domu a zazvoní u cizí starší manželské dvojice. Ta je pohostí a poskytne jim nocleh, aniž by věděla, o koho jde. Na zpáteční cestě se rodina zastaví na typicky bavorské oslavě. Clark si koupí kožené kalhoty a vmísí se mezi tanečníky. Svým chováním vyvolá rvačku mezi všemi účastníky slavnosti. Griswoldovým se podaří ujet v autě, ale nabourají. Když vidí své pronásledovatele, zanechají své kufry na místě a chytí vlak do Říma.

Ale ani v italské metropoli si rodina neužije zaslouženého klidu a odpočinku – čeká je další série nástrah, nedorozumění a bláznivých zážitků...