Tři tajemné sporťáky ze Ženevy, na které se těšíme

Už jen pár dní a otevřou se brány autosalonu v Ženevě. A tam budou opravdu zajímavé kousky. Třeba tyhle sportovní skvosty.
Hyundai IED PassoCorto - hlavní

Audi TT

Není to žádný prodejní trhák. Nemůžeme o TT říct, že by přepsalo dějiny motorismu, ale pokud dají tomuhle celkem vyváženému sporťáčku, který nabízel rovnou měrou solidní výkon, efektní sedign a dobré jízdní vlastnosti, moderní techniku z Audi, pak se máme na co těšit. Jen si vezměte, co dneska má třeba A6 za speciality. Kdyby TT dostalo třeba adaptivní tlumiče nebo motor z RS6! Škoda jen, že první nákresy ukazují, že design se moc nezmění.

Audi TT
Audi TT
Audi

 

Hyundai IED PassoCorto

Koncepty jsou většinou jen ke koukání a pak k zapomenutí. Výtvor turínského institutu IED s názvem Hyudnai PassoCorto nás však zaujal ještě na návrhu. Jde o konkurenta Alfě Romeo 4C, ale s technikou Hyundai. Je to konkurent ve všech směrech – třeba délka 4100 mm je skoro na chlup stejná jako u Itala. Co je však na autě nejlepší je to, že by měl mít hmotnost pouze 840 kg a k tomu malý motor o objemu 1,6 litru. Jenže přeplňování dokáže vybudit válce k výkonu až 270 koní!

Hyundai IED PassoCorto
Hyundai IED PassoCorto
Oficiální zdroj

 

Honda Civic Type R Concept

Honda pořád slibuje, pořád ukazuje, ale pořád ještě neudělala novou generaci nejsilnějšího civicu, který tradičně označuje Type R. Už se proháněl na Nürburgringu, kde by prý chtěl být nejrychlejším vozem, ale… Honda v Ženevě ukáže Type R v nové podobě. A jestli bude jako ta na nákresu, tak bychom měli začít sepisovat petici za její uvedení do provozu. Ohromný bodykit s velkým zadním křídlem, difuzor, že by se v něm schovala před deštěm celá mateřská školka i s paní učitelkou čtyři velké výfuky. K tomu připočtěte nový dvoulitrový čtyřválec s turbem, který bude pohánět jen přední kola, ovšem s mechanickým diferenciálem se zvýšenou svorností. Neoficiálně se mluv í o výkonu přes 300 koní.

Honda Civic Type-R
Honda Civic Type-R
Honda
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama