30. září 2016 09:21
redakce Prima Cool

Plně funkční most z lega! Jezdí přes něj i auta

Ve Velké Británii vznikl ve spolupráci značek Lego a Land Rover úžasný projekt, který dokazuje, že i manažeři světoznámých značek se občas s chutí vracejí do dětských let.

Vše se odehrálo při představení nové generace sedmimístného SUV Discovery. Aby nešlo jen o nudnou premiéru jinak skvělého auta, rozhodli se zástupci společností Lego a Land Rover postavit model britského mostu Tower Bridge. Scéna slavnostní premiéry byla postavena z 5 805 846 kostek. Dosavadní rekord zapsaný v Guinnessově knize rekordů byl překonán o 470 646 kostiček. Kdybychom poskládali všechny části za sebe, vytvořily by řadu dlouhou přes 300 km, což odpovídá vzdálenosti od londýnského Tower Bridge do Paříže.

Stavba trvala celých pět měsíců. Vyrostla na pozemku sídla Packington Hall v britském hrabství Warwickshire, kousek od výrobního závodu Land Roveru v Solihullu, kde bude nová Discovery vyráběna. Během slavnostního programu se objevil britský dobrodruh Bear Grylls, který slanil z vrcholu obřího modelu mostu Tower Bridge skrz otevřený zvedací most až na pódium vedle nové Discovery.

O hlavní zábavu se ale postaral šéf týmu Land Rover, sir Ben Ainslie, který se svým jachtařským družstvem projel 90 cm hluboký brod pod mostem. Sir Ben táhl repliku jachty týmu Land Rover postavenou také z kostiček Lega. Na výrobu věrného modelu lodě, která bude příští rok bojovat o Pohár Ameriky, bylo použito 186 500 kostek.

Na každé straně modelu mostu Tower Bridge se nacházela Discovery zóna ze stavebnice, která připomínala 27 let dlouhou tradici Land Roveru Discovery. Tato část, ve které se představila úspěšná jezdkyně Zara Phillips, obsahovala typicky britskou piknikovou scénu vytvořenou výhradně ze stavebnice LEGA. V dobrodružné části Beara Gryllse nechyběl oheň a balvany, které připomínaly výjev z typické výpravy v horách.

redakce Prima Cool

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný