Menší X pro větší frajery

Představujeme BMW X4. Ano, stejně jako u BMW X6, i tohle je předělané X s nižším číslem na jakési terénně-sportovní-sedanokupé. K zbláznění, co?
BMW X4
BMW X4
BMW

Automobilky jako Mercedes a BMW se rozhodly zahltit své zákazníky různými auty. Nic pro ty, kteří se nedokážou rozhodnout. Přijít dnes do autosalonu BMW, tak je to jak v supermarketu u regálu s vínem – těžko rozeznáte jedno od druhého, takže se budete nejdřív muset orientovat podle cenovky a pak třeba najdete to ideální.

A BMW do toho zasazuje další vůz. BMW X4. Jak jistě bavoráků znalí odborníci vědí, jde o sportovnější a namachrovanější verzi modelu X3. Mnichovská značka tak pokračuje ve velmi úspěšném trendu změny BMX X5 v ohromné kupé BMW X6, která oslovují stejně velké skupiny zákazníků.

Kdo tedy nechce X3 tak nudné a tradiční, ten si bude moci koupit X4. Na prvních fotkách tak potkáváme auto, které je jak vypraná X6 v příliš horké vodě. Zadní partie tak nevypadají jako kombík, ale jako pěkně vysoké kupé, blatníky jsou mohutné, že se o ně musíte v garážích bát a řidič uvnitř sedí o 20 mm níž.

Na prvních fotografiích a videu vidíme auto v M paketu. Očekáváme však, že ten standardní nebude. Takže klasický nárazník z X3 se dostane pravděpodobně i sem, stejně jako asi v základu zmizí nástavce blatníků apod.

BMW X4 bude vycházet z X3 v technice prakticky beze změn. V nabídce bude šest motorů – tři benzínové a tři naftové. V nabídce bude i nový čtyřválec 2,0 l s výkonem 140 kW a točivým momentem 400 N.m, který je úplnou novinkou u BMW. Ale jinak se žádné velké překvapení nekoná – výkony 135 až 230 kW, všechny motory dvojitě přeplňované.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama