5 x požár = Porsche 911 GT3

Porsche je na tom podobně jako Lamborghini nebo Ferrari. Jeho výkladní skříň rychlosti – model GT3 – hoří. A to ne málo. Za pár týdnů shořelo pět těchto vozů.
Porsche 911 GT3  - hlavní

Když shořely dva prototypy, nic se nedělo. To se občas stane. Přece jen se na nich vychytávají drobné nedostatky. Jenže pět sériovek u zákazníků proměněných do bublající plastikové kaše, to není dobrá vizitka. A tak je konec dodávkám. Už žádný zákazník nedostane tohle auto do té doby, než se zjistí, kde je problém.

Možná by se mohli obrátit na Lamborghini či Ferrari. Ti mají s podobnými případy své bohaté zkušenosti. Třeba by jim poradili, že hadice jsou příliš blízko k horkým částem motoru. Nebo že odvětrávací lapače kotoučových brzdy z karbonu nejsou tak nehořlavé, jak by se mohlo zdát. Nebo že motor potřebuje mít vyšší otáčky, aby se lépe mazal. Tohle všechno už italské značky prodělaly a zcela jistě by rády svému konkurentovi pomohly.

Zatím to vypadá na nějaké problémy v motoru. Stačilo, aby majitelé v poklidu driftovali uličkami města a najednou z motoru zaslechli divné zvuky a… 3 813 000 Kč (byť v jiné měně) lehlo popelem.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama