Angel

Angel

O pořadu

Angel je taková malá rarita. Je to upír, který pomáhá smrtelníkům – a díky pomoci své přítelkyně Cordelie pomáhá ve velkém. Angel je prokletý upír. Dlouho byl znám pod jménem Angelus a byl po dvě staletí jednou z nejkrvežíznivějších a nejkrutějších bytostí, které kdy kráčely po povrchu zemském.

Pak zabil cikánskou dívku, jejíž rodina se mu pomstila kouzlem – vrátili mu duši, aby trpěl výčitkami za všechny nevinné životy, které vzal. Nějakou dobu spolupracoval s Buffy, ale zamiloval se do ní a pocit štěstí, který s ní prožíval, v něm probudil dávno zapomenuté temnoty, a tak se stalo, že milovanou dívku málem zabil. Aby se situace nemohla opakovat, odešel a usídlil se v Los Angeles, kde pomáhá lidem v boji proti upírům. Ve své podstatě je Angel velmi uzavřený, rád tráví večery sám a není příliš schopen kontaktu.

Proto je za ním seslán polodémon Doyle, který má vidiny, jež umožňují Angelovi pomáhat konkrétním osobám v tísni. Zároveň Doyle vybízí Angela k tomu, aby byl víc otevřený lidem. Myslí si, že když jim chce pomáhat, musí je chápat. A tak Angel s určitými obtížemi pomalu, ale jistě hledá cestu, kudy se dostat blíž k pochopení lidské duše. Není to pro něj snadné, ale po neustálém zkoušení se tu a tam na jeho tváři začne objevovat úsměv a přestává být zarputilým samotářem.

Napínavý fantastický seriál s Davidem Boreanazem (Sběratelé kostí) volně navazuje na Buffy, přemožitelku upírů, s níž má společný i lehce sarkastický humor.