Ali G Indahouse

Ali G Indahouse

O pořadu

Obklopen svými věrnými se Ali G (Sacha Baron Cohen) s přítelkyní Julií náhle stává největším ze všech hrdinů – nepřemožitelným, nenasytným a samozřejmě neodolatelným pro všechny dívky! Ali G – kontroverzní a podařený filmový hit číslo 1 s originální superstar britské komedie ze Staines! Tak, jak jste ho nikdy předtím neviděli… 

 

Ali G je muž s chlapeckou duší, čisté mysli, jen pro běžný život nepoužitelný, jelikož má svůj svět. Ali vede kroužek pro děti v kulturním centru, aby je varoval před nástrahami gangů, a vštěpuje jim do hlavy, že musejí být „hustý“. Ali se dozví od ředitele centra, že byly zastaveny dotace od státu a centrum se zavírá. Rozhodne se protestovat proti zavření centra a nechá se připoutat k zábradlí s tím, že bude držet hladovku.

 

Poté, co tam chvilku stojí, přijedou mladíci z jiného gangu a stáhnou mu kalhoty, takže Ali budí pohoršení. Z okna úřadu si ho všimne vicepremiér David Carlton, který hledá mladíka z lidu, aby zvedl jeho straně volební preference. Carlton nabídne Alimu kandidaturu za jejich stranu. Ali přijme a pustí se do práce i se svým svérázným slovníkem. Získá podporu mladých lidí ze čtvrti, kteří hovoří stejně nevybíravě. Volby vyhraje a vstupuje do kongresu. Mluví pořád stejně, vše je pro něj „hustý“ a snad za každou větou pronáší slovo „respekt“. Přesto má zajímavé názory a stává se populárním politikem, v což vicepremiér Carlton nedoufal.

 

Vybral si Aliho proto, aby potopil premiéra a on sám pak byl dosazen na jeho místo. Ovšem premiér teď díky Alimu sklízí plusové body. V sídle předsedy vlády se koná recepce, na kterou Ali přijde se svou dívkou Julií. Rozhodnou se milovat v premiérově pokoji, netuší ale, že je tam nainstalovaná bezpečnostní kamera. Další den se koná konference zástupců všech zemí, na níž mají probíhat mírová jednání.

 

Delegáti ale nejsou schopni se na ničem dohodnout, a tak Ali nasype do konvice s čajem drogy. Najednou jsou všichni jako ovečky. Fígl se bohužel provalí – a Ali v politice končí. Druhý den končí i premiér, protože Carlton použil nahrávku z bezpečnostní kamery proti premiérovi, a média mají skandál: Sex vrcholného politika s prostitutkou! Ali se rozhodne této lživé kampani učinit přítrž. Podaří se mu to?