Agatha

O pořadu

Agatha Christie tuší, že její manžel, plukovník Archibald, udržuje poměr se svou sekretářkou Nancy Neelovou. Na jednom z literárních večerů Agatha podepisuje svoji knihu a zájem o interview s ní projeví známý americký novinář Wally Stanton. Po autogramiádě Agatha nenajde manžela doma.

Archibald se vrátí až ráno a řekne jí, že se s ní chce rozvést a vzít si Nancy. Agatha ztropí scénu – a Archibald odjede k příteli... Od své sekretářky Charlotte se Agatha dozví, že Nancy jede do lázní Harrogate, protože chce zhubnout. Agatha se tam rozhodne jet autem, cestou má však nehodu. Ráno naleznou havarované auto jen s jejími svršky. Za velkého zájmu tisku se rozbíhá intenzivní policejní pátrání, které vede superintendant Kernward.

Plukovník Archibald předstírá, že jeho manželství je šťastné, a doporučí Kernwardovi, aby pátrání odvolal... Agatha, které se nic nestalo, mezitím nasedne do vlaku do Harrogate. Ubytuje se v hotelu pod jménem Theresa Neelová z Kapského města a seznámí se tam s Evelyn Crawleyovou, která je častou návštěvnicí lázní. Agatha předstírá, že ji bolí záda, a Evelyn ji vezme na rehabilitaci k paní Braithwaiteové. V hotelu Valencia si Agatha zjistí, že očekávají slečnu Nancy Neelovou. Agatha napíše do Timesů inzerát, že žádá příbuzné Theresy Neelové, aby se jí ozvali. Je to smluvené znamení s její sekretářkou Charlotte.

Novinář Stanton, který navštíví Charlotte, se to dozví a odjíždí za Agathou do lázní s vidinou zajímavého exkluzivního článku. Také on se ubytuje pod jiným jménem a večer se náhodou setká v hale s Agathou. Oba předstírají, že jsou někdo jiný, a tančí spolu. Stanton jí řekne, že ho přitahuje... Agatha se od paní Braithwaiteové dozví, že dámy na hubnutí používají vodoléčbu v křesle pod elektrickým proudem. Vyzví, že kdyby vyřadila reostat, usednutí do křesla by mohlo být smrtelné...

Agatha si píše poznámky a shání literaturu o elektrických obvodech. Z příručky si opíše, jak křeslo funguje, a koupí si elektrický spínač. Nancy Neelová přijíždí do lázní – a Agathu sleduje Stanton, který cítí, že něco není v pořádku...