midiplayer midiplayer
midiplayer
Upoutávka
Pod černou vlajkou IV (5)
27.10. 22:15
Upoutávka se přehraje za  2 s.

Pod černou vlajkou

Vysíláme v neděli ve 22:25 na Prima COOL
O seriálu

Západní Indie, rok 1715. Krvežízniví piráti z přístavu Nassau na ostrově New Providence ohrožují námořní obchod v celé karibské oblasti. Všechny civilizované národy proto přijaly zákony, ve kterých je prohlásily za „hostis humani generis” - nepřátele lidstva. Piráti na oplátku vyhlásili válku celému světu…

Pod černou vlajkou
Autor: Starz Pod černou vlajkou

Jedním z nejobávanějších pirátů je kapitán Flint (Toby Stephens). Když jeho muži přepadnou loď, na které se plaví, mladík jménem John Silver (Luke Arnold) se vydává za kuchaře a přidá se do Flintovy posádky. Silver lže, aby si zachránil krk, a také proto, že ukrývá něco, po čem Flint tajně prahne. Stránku vytrženou z deníku, jenž popisuje cestu ke ztracené španělské válečné lodi Urca de Lima vrchovatě naplněné pokladem.

Silver rychle propadá divokosti nespoutaného pirátského života, jenže zároveň se nebezpečně zaplétá do vlastních lží. Naštěstí pro něj má kapitán Flint mnoho vlastních, nečekaných tajemství.

Pod černou vlajkou
Autor: Starz Pod černou vlajkou

Zajímavosti:

 • Historicko-dobrodružný seriál Pod černou vlajkou měl mezinárodní premiéru v lednu 2014. Postupně vznikly čtyři série a celkem 38 epizod.
 • Seriál je inspirovaný slavným románem Ostrov pokladů spisovatele Roberta Louise Stevensona.
 • Podle románu Ostrov pokladů vzniklo už více než 50 filmů a televizních pořadů, stovky divadelních her, několik rozhlasových her nebo komiksů a jedna videohra.
 • Děj seriálu Pod černou vlajkou předchází událostem z románu Ostrov pokladů - odehrává se zhruba 20 let před nimi a zachycuje osudy legendárního kapitána Flinta, začátky neblaze proslulého piráta Dlouhého Johna Silvera, a zároveň prozrazuje, odkud se vzal poklad, který byl později tajně zakopán na ostrově.
 • Seriál se odehrává na konci takzvané zlaté éry pirátství - v období mezi lety 1715 až 1720.
Pod černou vlajkou
Autor: Starz Pod černou vlajkou
 • Jedním z hlavních producentů seriálu je režisér Michael Bay, který natočil filmy Transformers, Armageddon, Pearl Harbor anebo Mizerové.
 • Mezi hlavními hrdiny seriálu jsou fiktivní postavy John Silver, kapitán Flint a Billy Bones z románu Ostrov pokladů, ale objevují se v něm i piráti, kteří skutečně žili a loupili - jako Anne Bonny, Jack Rackham, Charles Vane, Benjamin Hornigold nebo později Ned Low, Edward Teach zvaný Černovous a jeho pravá ruka Israel Hands.
 • Hrdinové sériálu hledají španělskou loď jménem Urca de Lima. To je jméno skutečného plavidla španělského námořnictva, které se v roce 1715 potopilo nedaleko města Fort Pierce, u pobřeží Floridy. Urca de Lima se plavila ve flotile lodí, které převážely zlato do španělských kolonií.
Pod černou vlajkou
Autor: Starz Pod černou vlajkou
 • Známá pirátská vlajka lebky se zkříženými hnáty položenými na černém pozadí se ujala až na samém sklonku pirátské éry. Ve skutečnosti každý pirátský kapitán původně používal vlajku s vlastním motivem navrženým tak, aby vyvolal mezi nepřáteli co největší strach a paniku - to je v seriálu Pod černou vlajkou dobře vidět.
 • Seriál se natáčel v jihoafrickém Kapském městě. Na stejném místě se později natáčela také třetí série Cizinky, která využila stejných replik historických lodí, a dokonce i stejný komparz.
 • Repliky historických lodí ze seriálu Pod černou vlajkou jsou vyjímečně přesné a podrobné. Na stavbě každé z nich se podílelo 300 řemeslníků.
 • Hudbu k úvodní znělce složil Bear McCreary, který je autorem hudby k seriálům Živí mrtví, Cizinka nebo Battlestar Galactica. Použil v ní na tehdejší dobu charakteristický, autentický hudební nástroj zvaný niněra. 
Pod černou vlajkou
Autor: Starz Pod černou vlajkou

Postavy:

Kapitán Flint (Toby Stephens)
Jeden z nejobávanějších a nejnebezpečnějších pirátských kapitánů ukrývá mnoho tajemství i před svými vlastními muži. Posádce vládne pevnou, tvrdou a nesmlouvavou rukou.

Toby Stephens
Anglický herec se narodil 21. dubna 1969 v Londýně. Zahrál si v seriálech Pod černou vlajkou, Ztraceni ve vesmíru nebo Jana Eyrová. Upozornil na sebe rolí padoucha Gustava Gravese v bondovce Dnes neumírej. Je mladším synem herečky Maggie Smith a herce Roberta Stephense. Jeho starším bratrem je herec Chris Larkin. Jeho manželkou je herečka Anna-Louise Plowman, se kterou má syna a dvě dcery. Jeho manželka i bratr si zahráli v pozdějších pokračováních seriálu Pod černou vlajkou.

Kapitán Flint (Toby Stephens)
Autor: Starz Kapitán Flint (Toby Stephens)

John Silver (Luke Arnold)
Nezkušený mladík se přidal k Flintově posádce, aby si zachránil život. Tvrdí, že je kuchařem, ale postupně se zaplétá do vlastních lží. Má tajemství, po kterém prahne samotný Flint.

Luke Arnold
Australský herec se narodil 31. května 1984 v městě Adelaide. Zahrál si v seriálech Pod černou vlajkou nebo Glitch. Upozornil na sebe rolí rockera Michaela Hutchence v mini sérii Never Tear Us Apart: The Untold Story of INXS. Na začátku kariéry se mihnul v seriálu McLeodovy dcery. Vystudoval herectví a je zástupcem australské pobočky charitativní organizace Save the Children, která se zaměřuje na pomoc ohroženým dětem z celého světa.

John Silver (Luke Arnold)
Autor: Starz John Silver (Luke Arnold)

Eleanor Guthrie (Hannah New)
Půvabná majitelka taverny v pirátském přístavu Nassau je dcerou bohatého obchodníka, který piráty tajně zásobuje. Řídí otcovy obchody a žádný kapitán si na ni proto netroufne. 

Hannah New
Anglická herečka a modelka se narodila 13. května 1984 v Londýně. Zahrála si v seriálech Pod černou vlajkou, Agresivní virus nebo The Time In Between. Narodila se jako nejmladší ze tří sester. Od tří let se věnovala baletu. S herectvím začala už v dětství. Navštívila více než 20 zemí po celém světě a strávila tři měsíce v dětském domově v Bolívii jako dobrovolná pomocnice. Vystudovala herectví na Royal Central School of Speech & Drama v Londýně. Během studií se začala živit jako modelka. Tři roky žila v Barceloně. Mluví plynule španělsky.

Eleanor Guthrie (Hannah New)
Autor: Starz Eleanor Guthrie (Hannah New)

Max (Jessica Parker Kennedy)
Svůdná, odvážná a chladnokrevná kurtizána z nevěstince v Nassau má dobrý přehled o tom, co se kde šustne. Její spřízněnou duší je Eleanor Guthrie.

Jessica Parker Kennedy
Kanadská herečka se narodila 3. října 1984 v městě Calgary. Zahrála si v seriálech Pod černou vlajkou, Flash nebo Tajemství kruhu. Je africko-irského původu. Studovala zpěv.

Max (Jessica Parker Kennedy)
Autor: Starz Max (Jessica Parker Kennedy)

Billy Bones (Tom Hopper)
Vysoký a svalnatý pirát je nepřehlédnutelným členem Flintovy posádky. Nejdříve mu bezmezně důvěřuje, ale pak začne kapitána podezírat, že nemluví s muži na rovinu.

Tom Hopper
Anglický herec se narodil 28. ledna 1985 v městě Coalville. Zahrál si v seriálech Pod černou vlajkou, Hra o trůny nebo Umbrella Academy. Jeho celé jméno je Thomas Edward Hopper. Vystudoval herectví na Rose Bruford College v Londýně. Jeho manželkou je herečka Laura Higgins, se kterou má syna a dceru.

Billy Bones (Tom Hopper)
Autor: Starz Billy Bones (Tom Hopper)

Charles Vane (Zach McGowan)
Nemilosrdný, nebezpečný, prohnaný ale vyjímečně charismatický piratský kapitán nemá Flinta vůbec v lásce. Zato chtě nechtě podléhá kouzlu Eleanor Guthrie.

Zach McGowan
Americký herec se narodil 5. května 1980 v městě New Yorku. Zahrál si v seriálech Pod černou vlajkou, Agenti S.H.I.E.L.D., The 100 nebo L.A.'s Finest. Narodil se jako nejmladší ze tří bratrů. Je ženatý a má dvě dcery.

Charles Vane (Zach McGowan)
Autor: Starz Charles Vane (Zach McGowan)

Jack Rackham (Toby Schmitz)
Lstivý a úskočný kormidelník na lodi kapitána Vana působí na první pohled poněkud chaoticky a zmateně, ale ve skutečnosti patří k nejnebezpečnějším a také nejambicióznějším pirátům.

Toby Schmitz
Australský herec se narodil 4. května 1977 v městě Perth. Zahrál si v seriálech Pod černou vlajkou nebo Newton's Law. Krátce studoval práva, poté vystudoval herectví na australském Národním institutu dramatických umění. Kromě herectví se věnuje také psaní divadelních her.

Jack Rackham (Toby Schmitz)
Autor: Starz Jack Rackham (Toby Schmitz)

Anne Bonny (Clara Paget)
Málomluvná, neohrožená pirátka je stejně atraktivní jako nebezpečná. Své půvaby se ale snaží skrývat, aby mezi muže lépe zapadla. Je nerozlučnou společnicí Jacka Rackhama.

Clara Paget
Anglická herečka, modelka a aristokratka se narodila 12. září 1988 v Londýně. Zahrála si v seriálu Pod černou vlajkou. Objevila se v jedné epizodě Vražd z Midsomeru nebo v šestém pokračování filmu Rychle a zběsile. Její celé rodné jméno je Lady Clara Elizabeth Iris Paget. Je šlechtického původu, jejím otcem je Charles Paget, 8. markíz z Anglesey.

Anne Bonny (Clara Paget)
Autor: Starz Anne Bonny (Clara Paget)
Reklama
Reklama