Kurz sebeovládání

Vysíláme v pondělí ve 22:10 na Prima COOL
O seriálu

Charlie (Charlie Sheen) býval nadějným profesionálním hráčem baseballu. Kvůli výbuchům vzteku a problémům se sebeovládáním se mu ale dlouho nedařilo naplno rozjet sportovní kariéru. Díky terapeutce dr. Kate Wales (Selma Blair) konečně problémy překonal. Jenže během důležitého zápasu znovu neudržel nervy na uzdě, zlomil baseballovou pálku o vlastní koleno a způsobil si vážné zranění, kvůli kterému odešel na střídačku… navždy.

Nešťastná událost přiměla Charlieho, aby se vrátil ke studiím. Stal se terapeutem a vede vlastní kurz sebeovládání. Pacientům se věnuje u sebe doma, ale i ve vězení. Jeho život je plný vzteku. Navíc má komplikovaný vztah s Kate, která je nejen jeho bývalou terapeutkou, ale i kamarádkou na občasný sex. Pořád se stýká s bývalou manželkou Jennifer (Shawnee Smith), již během sportovní kariéry několikrát vesele podvedl. A pomáhá se starat o dospívající dceru Sam (Daniela Bobadilla), která trpí obsedantně kompulzivní poruchou. Jak dlouho bude trvat, než Charlieho pohár trpělivosti zase přeteče?

Kurz sebeovládání
Autor: FX Kurz sebeovládání

Zajímavosti:

  • Americký sitcom Kurz sebeovládaní je inspirovaný stejnojmennou komedií s Jackem Nicholsonem a Adamem Sandlerem z roku 2003.
  • Sitcom Kurz sebeovládaní měl premiéru na začátku léta 2012. Postupně vznikly dvě série, které mají celkem 100 epizod. První série má pouhých 10 epizod, druhá má 90 epizod.
  • První epizodu sledovalo rekordních 5,74 miliónů diváků a tím pádem se stala nejsledovanější premiérou sitcomu v historii amerických kabelových televizí.
  • Charlie Sheen hraje v sitcomu novou verzi postavy, kterou hrál Jack Nicholson ve filmu.
  • Charlie Sheen získal hlavní roli v Kurzu sebeovládání po nechvalně proslulém vyhazovu ze slavného sitcomu Dva a půl chlapa. Sheen předtím mnohokrát pokoušel trpělivost producentů seriálu svými problémy se závislostí na drogách a alkoholu. Natáčení Dva a půl chlapa muselo být kvůli tomu několikrát neplánovaně přerušeno.
Kurz sebeovládání
Autor: FX Kurz sebeovládání
  • Premiérové epizody Kurzu sebeovládání se v Americe vysílaly dva a půl roku.
  • Ve vedlejší roli Kurzu sebeovládání se objevuje Charlieho skutečný otec Martin Sheen, který hraje přehnaně kritického otce hlavního hrdiny. Martin Sheen si předtím zahrál v „Charlieho seriálech” Dva a půl chlapa a Všichni starostovi muži.
  • Selma Blair, která hrála v Kurzu sebeovládání hlavní ženskou roli Charlieho přítelkyně, byla v červnu 2013 propuštěna. Herečka údajně nesmlouvavě kritizovala nezodpovědné chování Charlieho Sheena na place a ten pohrozil, že když Selma Blair neodejde, skončí v seriálu on.
  • Po odchodu Selmy Blair „zmizela” z vysílání už naplánovaná epizoda s názvem Charlie a Kate mají sex kvůli vědě. Její osud zůstal neznámý. Ale později byla odvysílána jiná epizoda s podobnou zápletkou a názvem Charlie to dělá pro vědu. 
  • V jedné z epizod se objevuje slavný rockový kytarista Slash z kapel Guns N’Roses, Velvet Revolver a Slash, Myles Kennedy & The Conspirators.
Reklama
Reklama