Brainiac: Šílená věda

Brainiac: Šílená věda

O seriálu

Každý všední den v 19:25

Přehrajte si VIDEO upoutávku.

Diskutujte o pořadu ZDE.

Zábavná show, která ukazuje vědu z té vtipnější stránky.

Nebo – můžeme říci – posouvá hranice vědeckého poznání? Každopádně Brainiac se nedá odradit ničím. Jejich nápady jsou neuvěřitelné.

Například důkladný vědecký průzkum na téma – po čem lidské prdy smrdí úplně nejvíc? Nebo test na funkčnost feromonů jen proto, aby zjistili, že utrácet peníze za feromonový parfém je zbytečnost.

Anebo zkouška, zda člověk, který dostává elektrické šoky, je schopen odvést stejně dobrý výkon, jako když není pod proudem. Není problém přivézt bombu s heliem na zkoušku školního orchestru, nechat polovinu hráčů nadýchat a následně poslouchat, že i když hrajete na hudební nástroj, helium má stejný účinek v hudebním projevu jako v mluveném. Hudební nástroje piští a nejsou schopny vyloudit čistý tón.

Nebo zjistíte, že vyrobit výbušninu lze z různých kombinací poměrně normálních tekutin. Zábavné jsou i pokusy zkoumající skutečnost, zda je tlustý nebo hubený člověk zvýhodněn či znevýhodněn svou hmotností v různých situacích.

Například když čelíme divoké sněhové vánici, je lepší být hubený. Ztroskotáme-li však na širém moři, je rozhodně lepší být tlustý. Brainiac pokládá různé otázky. Například: Je možné chodit po hladině bazénu naplněného pudinkem či hořčicí?

Lze tavit sklo v mikrovlnné troubě? Jak daleko dojede nemocniční vozík, skateboard, brusle, kancelářské křeslo a další pojízdné předměty poháněné minimaxem? Vynalézavé zničení karavanu a ohnivý výbuch v každém díle zaručeny.