SIGNAL festival tento víkend rozsvítí Prahu!

Instalace ABIES Electronicus od 1024 architecture
Instalace ABIES Electronicus od 1024 architecture
Zdroj: Benoit Laurent

Na podzim letošního roku se Praha představí tak, jak ji nikdo nezná. Od 17. do 20. října se zde bude konat festival světla SIGNAL, který obyvatelům i návštěvníkům metropole nabídne velkolepé zážitky. Co můžete čekat? Koukněte na videopozvánku!

Centrum Prahy ožije na čtyři říjnové večery světelnými instalacemi v ulicích a video mappingy na architektonických památkách.

Signal představí to nejlepší ze světové i domácí umělecké scény moderního audiovizuálního umění.

Diváky čekají 4 video mappingové projekce, více než 25 světelných uměleckých děl a bohatý doprovodný program. 

Že nevíte, co je video mapping? Zkuste si vzpomenout na úžasnou projekci na orloj, která ohromila tisíce lidí. Nebo na naše upoutávky ve vysílání z účasti Prima COOL na videomappingové soutěži v Olomouci minulý rok.

Na co se můžeš v Praze těšit?
Romain Tardy z uskupení Antivj visual label se zapíše do paměti města díky video mappingu na divadlo Hybernia. 1024 architekture z Francie rozsvítí svou instalací celé Staroměstské náměstí. Ruská Sila Sveta připravuje originální mapping na Tyršův dům. Interaktivní „Mrak“ kanadské dvojice se bude vznášet nad pláží u Hergetovy cihelny. The Macula, česká dvojice proslavená mappingem Staroměstského orloje, rozsvítí kostel Svaté Ludmily na náměstí Míru.

Festival znamená výzvu i pro řadu dalších českých významných uměleckých osobností. Z Petřínské rozhledny český umělec Krištof Kintera udělá na čtyři dny maják, Karlův most budou strážit dvě velké oči Milana Caise, Rony Plesl rozzáří skleněnou plastiku z uranového skla v kostele Svatého Martina ve zdi, František Skála představí na Kampě svůj dům stínů, ožije dvacet let starý původní projekt tvůrce letenského Metronomu Vratislava Karla Nováka, SPAM a Vladimir 518 vzdá poctu významnému českému malíři Zdeňku Sýkorovi v muzeu Kampa, přímo na budově Nové scény Národního divadla si budete moci zahrát staré dobré 8bitové hry v rámci instalace Adama Širokého, díky festivalu se doslova roztančí Tančící dům a podobných zážitků bude mnohem více!

Mapping soutěž

Mapping soutěž

Festival nabídne také bohatý doprovodný program, kterému vévodí plavby za světlem po Vltavě. Parník Vyšehrad a Vltava, které se staly letos kulturní památkou, diváky provedou setmělou Prahou a postupně rozsvítí významné památky na potemnělém břehu řeky. Diváci se mohou účastnit řady workshopů zaměřených na práci se světlem, určených i pro rodiny s dětmi.

Mapping identy

Mapping identy

Festival je zdarma!
Festival světla SIGNAL proběhne v Praze od 17. do 20. října 2013. Pro více informací o festivalovém dění, hlavním i doprovodném programu sledujte webové sránky www.signalfestival.com, Facebook festivalu http://www.facebook.com/SignalFestival či Twitter https://twitter.com/signalfestival.Signal - festival světla v Praze