Sean Connery a Wesley Snipes se střetnou ve filmu Vycházející slunce

Plakát k filmu Vychazející slunce
Plakát k filmu Vychazející slunce
Zdroj: pastposters.com

Thriller od autora Jurského parku startuje v sobotu ve 22:05!

Vraždy obvykle nevěstí nic dobrého (krom práce pohřebním službám), tentokrát však úmrtí hrozí přímo diplomatickou krizí.

Přímo uvnitř zasedací místnosti správní rady japonské korporace je totiž nalezena mrtvá žena. Vyšetřovat se to vydá policista Web Smith (Wesley Snipes), avšak brzy se vše zkomplikuje.

Smithse totiž kontaktuje tajemný detektiv John Connor (ne tenhle, hraný Seanem Connerym), a ukáže, že pozadí zločinu se dotýká i minulosti obou detektivů...

Nadprůměrný thriller Vycházející slunce oslní především dvojicí solidních herců – kultovním Seanem Connerym a jeho parťákem, tehdy teprve začínajícím Wesley Snipesem. Nejsou to však jediná zajímavá jména!

Zaprvé, režií byl pověřen Philip Kaufman, který se proslavil především v 70. a 80. letech filmy jako Invaze zlodějů těl nebo Správná posádka, tedy úplně nejvíce nejlepším filmem o dobývání vesmíru!

Předlohou snímku je navíc kontroverzní kniha Michaela Chrichtona, spisovatele známého pro sepsání Jurského parku, Kmene Andromeda nebo románu Koule (což je sci-fi, fakticky).

Prapůvodní knižní Vycházející slunce navíc vzbudilo jistou míru kritiky, dokonce se dočkalo označení jako román rasisticky vyhraněný vůči Japoncům a japonské kultuře, a srovnání s fiktivními antisemitskými Protokoly sionistických mudrců!

Tuhle vyhraněnou látku můžete sledovat na COOLu v sobotu od 22:05.

Článek

Šaman promo Foto: archiv Prima

Byl šaman i Bond. Pět nejlepších rolí Seana Conneryho

Connery. Sean Connery. Přestože mu je dobrých osmdesát tři let, jiskra v jeho černočerných očích a potměšilý úsměv nikdy nezestárnou. Jeho nejikoničtější rolí je James ...

Chcete vědět víc?

  •  Identita vraha se oproti knižní předloze změnila. Režisér nikdy nevysvětlil proč.
  •  Kvůli tomu z adaptace nakonec odešel autor předlohy Michael Crichton – tedy, kvůli tomu, a kvůli skutečnost, že jedna z postav byla z bělocha změněna na černocha...
  • Chrichton napsal už román se Seanem Connerym jako jednou z postav ve své hlavě.

Článek

Kouzlo muže... Foto: archiv

Fešák na víkend: Sean Connery

Mužný, charismatický, pevný v názorech. Málokdo na něj v branži má. Skotský herec Sean Connery (83) byl v roce 1989 magazínem People označen za nejvíce sexy muže planety. ...
(lol)