Pretty Woman: Poznejte nejlepší songy z filmu

Vivien s walkmanem ve vaně :)
Vivien s walkmanem ve vaně :)
Zdroj: betabeat.com

Vánoce se pomalu blíží a jedna z tradičních pohádek (nejen pro dospělé) je tu už tuhle sobotu ve 21:40 na "velké" Primě. Ano, je tu opět Pretty Woman - všemi milovaná a nikým nenáviděná romantická komedie s neodolatelnou Julii Roberts a charismatickým Richardem Gerem.

Je tu opět moderní variace na příběh o chudé, ale milé a chytré Popelce Vivian, kterou z nuzných poměrů šlapky na Hollywood Boulevard vysvobodí krásný a bohatý princ Edward na bílém koni, tedy pardon - v bílém sporťáku Lotus Esprit.

Všichni jsme to už viděli stokrát, ale všichni to milujeme a podíváme se klidně po stoprvní - protože je to vtipné, laskavé, přiměřeně romantické a hlavně - skvěle natočené a zahrané!

A stejně jako u minulého sobotního primáckého bijáku Mamma Mia, kterému jsme se koukli na zoubek tady, hraje i v Pretty Woman důležitou roli hudba, která dodává příběhu potřebnou atmosféru.

Nejzásadnějším hudebním kouskem ve filmu je bezesporu klasika Oh, Pretty Woman od Roye Orbisona z roku 1964. Chtělo by se nám sem napsat, že se podle tohohle songu celý film jmenuje, ale nikde jsme to nevygooglovali, takže možná je to jen náhoda. :)

Článek

Že jim to spolu sluší?

9 tipů, jak okouzlit milionáře podle Pretty Woman

Jak to, že se povedlo Vivian,aby jí milionář Edward Lewis absolutně propadnul? Kromě toho, že byla krásná, samozřejmě…

Mimochodem, autor a interpret písně Oh, Pretty Woman americký zpěvák a kytarista Roy Orbison byl v době premiéry filmu k květnu 1990 už rok a půl po smrti. Jeho hudba je ale věčná. Posuďte sami.

K filmu neodmyslitelně patří i písnička It Must Have Been Love od skupiny Roxette. Ploužák od švédských Roxeťáků ve filmu zazní na romantickém konci filmu, kdy Edwardovi konečně dojde, že Vivien je naprosto výjimečná a rozhodne se jet za ní...

Skladba se počátkem roku 1990 stala titulní písní k filmu (v klipu jsou také záběry právě z Pretty Woman) a katapultovala tenkrát už docela známé švédské duo Roxette mezi opravdové světové popové hvězdy.

Určitě si pamatujete i písničku Wild Women Do od Natalie Cole, při které se ve filmu Vivien v ohozu šlapky poprvé vypraví do hollywoodských butiků na nákup usedlých "koktejlek" a arogantní čůzy v obchodě ji odmítnou obsloužit. Podívejte se na originální klip k tomuto songu:

Celý soundtrack k filmu Pretty Woman (kromě rock n ' rollového Roye Orbisona) zní vzhledem ke svému datu vydání (1990) samozřejmě převážně osmdesátkově. Možná vás překvapí, že svou troškou do mlýna přispěli i takoví velikáni jako Dawid Bowie nebo Red Hot Chili Peppers, kteří ale svými tracky k filmu díru do světa neudělali :)

Každopádně si v sobotu od 21:40 na Primě užijte opět pretty večer s Pretty Woman, a pokud si v ní budete chtít najít opět něco nového, zaměřte se tentokrát na muziku. :)

Článek

V hávu Abby Foto: theaussieword.com

Mamma Mia! Pět nejlepších předělávek Abby

V sobotu ve 21.40 vysíláme na "velké" Primě známý hudební film Mamma Mia! s Meryl Streep, Colinem Firthem, Amandou Seyfried a Pierce Brosnanem v hlavních rolích plný ...