Nejlepší epizoda Živých mrtvých v pondělí večer!

Živí mrtví grafika
Živí mrtví grafika
Zdroj: archiv Prima COOL

Sledujte dle recenzí nejlepší epizodu seriálu v pondělí od 21:55! Na Prima COOL…

Zbývá pět dílů do konce třetí řady Živých mrtvých. Po úvodním oťukávání věznice i "zázrakem přeživšího" městečka Woodsbury se řada v polovině přehoupla do přípravy války obou skupinek přeživších.

Co začalo několika nevinnými headshoty, rychle eskaluje, a znovu se navrátivší Rick musí svým lidem obstarat solidní výzbroj.
Kde ji tak najít? Co třeba ve městě, kde kdysi sloužil jako šerif? Je čas se vrátit na počátek, do místa, kde se odehrála úplně první epizoda Živých mrtvých...

Příjemný rodinný výlet Ricka, Michonne a malého Carla obsáhne i takové "radosti" jako ignorování náhodného přeživšího čelícího smrti.

To pravé peklo však dorazí až v jejich destinaci. Koncentrákovaná nostalgie a smutek ze sledování někdejší domoviny, říznuté kapkou šílenství, činí z této epizody vskutku mrazivý zážitek. Oproti zvyku se navíc celá stopáž zaměří jen na tři (plus jednu) osamocené postavy.

Ne nadarmo se díl jmenuje "Očista"...

Epizoda, v níž vystupují jen čtyři postavy, mnohdy označila kritika za nejlepší z celého seriálu. Kdo nevěří, nechť kliká na názory Zacka Handlena z The A.V. Club nebo Erica Goldmana z neméně prestižního IGN.

Nenechte se však příliš zaspoilovat. Koukejte raději sami – v pondělí od 21:55.

(lol)