Všichni Simpsonovi tohoto týdne

Simpsonovic rodinka na kole
Simpsonovic rodinka na kole

Nenechte si ujít váš oblíbený díl a čtěte, co vás tento týden čeká!

Psal se rok 1998, když televizí poprvé běžely epizody Simpsonů, jež si můžete připomenout tenhle týden

Pondělí, dětská party v tuku

Od 13:50 na vás čeká dvojice reprízovaných epizod Ztracená Líza a Rození líbači. Díly zakončují 9. řadu seriálu a patří mezi věru známé kusy.

V prvním díle se Líza (a Homer) ztratí v muzeu. Konec epizody je dokonce natolik kultovní, že si vysloužil zmínku v oficiálním knižním průvodci seriálu. Díl druhý zase ukáže milostné vzplanutí Marge a Homera po zjištění že je baví sex na veřejnosti... Ano, je to ten díl s minigolfem.

Od 18:20 pak můžete sledovat v mezích možností díly nové – jedná se o počátek 10. řady a hned první díl Školní večírek je přímo legendární. Zatímco Líza v něm bojuje s novou, populární spolužačkou z velkoměsta (má dokonce i MOBILNÍ TELEFON!), Homer a Bart zde loupí tuk... a po čase se obě dějové linie spojí.Homer jako Edision

Díl druhý jménem Kouzelník z Evergreen od 18:45 potom připomene Homerovu snahu stát se tak slavným vynálezcem jako Thomas A. Edison (nebo mu alespoň rozmlátit jeho křeslo). 

Úterý, speciální a čarodějnické

Krom premiér z předešlého dne se následující den od 18:20 zakoukáme do dílů Bart v úloze matky a do Speciálního čarodějnického dílu.

V prvním Bart omylem zabije ptačí matku a z pocitu viny přebere její roli. Čarodějnická epizodka naopak přinese třebas povídku, v níž Homera posedne vraždící účes!

Středa, hipíků třeba

Ve středu od 18:20 dorazí další várka dvojicí dílů Dojezdy pro hvězdy a Šťastná doba hippies.

V Dojezdech uvidíme tradiční epizodu určenou pro hlasy (kdysi) slavných hvězd jako Aleca Baldwina nebo Kim Basinger... Což jsou kvality, které 15 let po jejich zenitu a v českém dabingu skoro nejde ocenit. Chuť však spravuje následující díl, v němž se Homer vydává do hippie komunity odhalit původ svého prostředního jména.

Čtvrtek, čas na transplantaci ledviny

Ani předposlední den pracovního/studovního mučení nezůstanou Simpsonovi na ocet. V obvyklém čase od 18:20 se nejprve zjeví Líza má jedničku a poté Homer Simpson a ledvina...

Zatímco Lízin díl pojednává o její závislosti na videohrách (všichni víme, že je to prkotina, ale Simpsonům to odpustíme), o epizodu později bude muset Homer svému otci darovat ledvinu... a zrovna nadšen z toho nebude.

Pátek, Flanders seniorem

Páteční klidný podvečer můžete po šesté oslavit s epizodami Střet s mafií, v níž se Homer stane bodyguardem starosty Quimbyho...

...a Ať žije Flanders, kde se odhalí, že Flanďákovi je šokujících šedesát let a jenom vypadá mladě, protože nikdy za život neudělal nic vzrušujícího – na což Homer zareaguje výletem do Las Vegas!

Sobota, Homer Nehomer

S vysíláním pokračujeme i o víkendu, jenom o desetiminutu později (od 18:30), a to epkama Bart se nevzdává, Sportovní neděle a Homer maxi obr. O co v nich go?

První díl na Springfield uvalí zákaz vycházení mladistvých po setmění, na což Bart zareaguje pirátským vysíláním burcujícím k nepokojům. Díl druhý je pro Čechy asi o něco méně sympatický, řeší totiž výlet na sportovní událost Super Bowl. Ale třeba mu holdujete rovněž.

Konečně ve třetím díle se Homer ocitne v palbě posměšků poté, co se v televizi objeví stejnojmená fiktivní postava idiota. Homerovo řešení? Změnit si jméno...

Neděle, kruh se uzavírá

A konečně chmury blížícího se pondělka lze snadno od 18:30 zahnat naším týdenním finále, trojicí Mor na Amora, Marge královna silnic a Dejte Líze pokoj!

Ve valentýnském Amorovi se muži Springfieldu spiknou proti Apuovi, který je z nich nejromantičtější. V následující epce se Marge stane pirátem silnic (všechno zlé je však k něčemu dobré) a nakonec jízdu tohoto týdne zakončíme tak, jak začala – dalším dílem o nečekaném sblížení se Lízy a Homera.

Tak příjemný žlutý týden :)

(lol)