Štědrý večer v květnu? Santa je úchyl

Santa je úchyl
Santa je úchyl
Zdroj: hollywood.com

Kdekdo teď vyhlašuje letní Vánoce, což nám přijde trochu úchylný. Ale co když samotnej Santa je úchyl?

Patetickému Santovi, co má rád děti, odzvonilo. Stařík s bílým plnovousem totiž chlastá rum, kouří a krade, co se dá. Dívejte se na parodii o Santovi a jeho skřítkovi ve čtvrtek ve 21:50 na Prima COOL.

Willie (Billy Bob Thornton) pracuje jen o Vánocích a zbytek roku je v lihu někde na pláži. Jeho zaměstnání je nosit kostým Santa Clause a poslouchat přání dětí.

Ale ani on ani jeho parťák, trpaslík Marcus (Tony Cox), nemají rádi děti a každý Štědrý večer vyloupí obchodní dům. Jenže Willie se začne stále více podobat svému nenáviděnému otci, chodí do práce pozdě, mluví neslušně na děti a je neustále ožralý.

Jediné, co ho vytrhne z letargie, je krásná žena (Lauren Graham – Lorelai z Gilmorových děvčat), ochotná s ním jít do převlékacích kabinek.

Film je neskutečně drsnou kritikou předvánočních nákupů, konzumního života, ale i postavy, která spíše než zbožnost představuje amerikanismus, který se nám snaží vystrnadit Ježíška. Santa Claus jako vzor všech nectností, sposťák, který nikdy neslavil Vánoce a nemá rád nikoho, ani sám sebe. Jedinou útěchou je postava tlustého, trochu zpomaleného chlapce (Bret Kelly), který o trošku pohne s kamenným srdcem moderního symbolu Vánoc.

Co jste o filmu nevěděli:

  • Billy Bob Thornton (Smrtící bumerang, Armageddon) prozradil, že byl po celou dobu natáčení neustále „intoxikován“, aby byly jeho scény vskutku věrohodné.
  • Necenzurovaná verze filmu proto obsahuje 170 použití slůvka fuck, 74 shitů, 31 použití výrazu ass, 10krát bitch a jednoho bastarda. Ta cenzurovaná se pyšní „pouhými“ 147 variacemi na slovo fuck a 34krát použité slovíčko shit.
  • Během natáčení ale nejspíš museli popíjet i členové štábu, kteří měli na starost skript, jelikož se v něm objevily dvě chyby. Ve scéně, kdy se Santa probudí ve svém domě u pláže, u nočního stolku jsou čtyři láhve piva. Když však poslouchá rádio, jsou tam láhve jen tři. Zároveň se lahve samy otáčejí, jelikož někdy jejich etikety vidět jdou a někdy ne.
  • A ve scéně, kdy za Santou přijde dítě se zmrzlinou, se zmrzlina mezi záběry zmenšuje a zvětšuje.

Dívejte se ve čtvrtek ve 21:50 na Santu, který nepřijede na saních, ale ve starém autě, bez dárků, ale s flaškou alkoholu a plnou zásobou sprostých vtípků. Kdo ale tvrdí, že na Vánoce musí být jen rozněžnělé pohádky?

Verča Loudová a Nikol Klevcovová