Český tučňák se blíží

Český tučňák 2012

Festival pro mladé talentované umělce do 30ti let ČESKÝ TUČŇÁK je tu zas. Od 7. do 10. listopadu můžete práce všech letošních zúčastněných vidět, slyšet i cítit v prostoru La Fabrica v Praze Holešovicích.

Pro některého z dvaceti nominovaných lze hlasovat až do 10. listopadu jak v místě konání festivalu, tak i prostřednictvím webu www.ceskytucnak.cz.

 

Jednodenní vstupenka stojí 100,- Kč a FestivalPass 250,- Kč.

 

Novinkou letošního ročníku je, že každý z vítězů jedné ze čtyř kategorií: výtvarno, film, divadlo a hudba letos získá kromě karbonové sošky Českého Tučňáka i 100 000,- Kč.

 

Umělecký ředitel festivalu Vojta Kotek k tomu dodává: „V České republice je mnoho začínajících umělců, kteří se často potýkají s problémy, jako jsou financování jejich projektů, nebo nedostatek možností prezentovat svou tvorbu veřejnosti. I proto vznikl Český Tučňák, který má za cíl stát se festivalem pro mladé umělce, zviditelnit jejich tvorbu a upozornit na ně laickou i odbornou veřejnost.“

 
Ze všech došlých prací zaregistrovaných na www.artvasion.com vybírali patroni a porotci jednotlivých kategorií pět finalistů. Z nich pak vítěze Českého Tučňáka 2012 vybere právě veřejnost ve svém hlasování.

 
Patronem kategorie Mladé Divadlo se letos stal herec Jiří Lábus. Spolu s ním o osudu mladých divadelníků rozhodovali dramatik Petr Kolečko a režisér Tomáš Svoboda.

  
To nejlepší z Mladé Hudby vybíral patron a zpěvák Matthew Ruppert a mezi porotci byli zpěvačka a skladatelka Lenka Dusilová a hudebník a výtvarník Milan Cais.

 

Patronem a porotcem Mladého Výtvarna je designer, výtvarník a zpěvák Aleš Najbrt. Dále v porotě zasedli módní návrhářka Hana Zárubová a designer Maxim Velčovský.

 

Mladý Film hodnotili, režisérka Tereza Kopáčová, střihač Filip Malásek a patronem byl režisér Jakub Kohák.