Rozhovor s vítězkou 8. Pekelné výzvy Petrou Lúmenn Vavrouchovou

Pekelná výzva (8) - Lumen s penězi

V Pekelné výzvě číslo osm jsme byli svědky pořádného překvapení. Do finále se totiž vůbec poprvé v soutěži dostala žena. Petra Lúmenn Vavrouchová, která se věnuje ezoterice, především kartám a věštění, si nakonec odnesla výhru 60 tisíc korun.

Třiadvacetiletá Petra Lúmenn Vavrouchová miluje zábavu a televizní soutěže. Zúčastnila se už několika z nich, Pekelná výzva pro ni ale zatím byla nejdramatičtější. K účasti ji ostatně nasměrovaly i karty, kterým se věnuje: „Karty neukazují budoucnost, abych si mohla vyložit, že když se zúčastním, tak vyhraju. Ovšem ukazují nasměrování určité životní cesty. A toto byla ta správná. Natolik jsem jí věřila, že jsem nakonec vyhrála,“ okomentovala svoje vítězství po skočení natáčení.

Vyhrála jsi 60 tisíc korun. Už víš, jak naložíš s penězi?
Část už jsem stihla i utratit. Jezdím pravidelně na dřevárny a larpy, to jsou akce, kdy má člověk dřevěný meč, oblékne si kostým fantasy hrdiny a jde běhat do lesa. Takže část peněz padlo na kostýmy. Něco hodlám věnovat také na rozjetí svého podnikání a zbylé peníze utratím za drobné radosti. Mám webové stránky, kde vykládám karty a radím lidem, ráda bych rozjela i nějaký malý e-shop.

Kde se vzala tvoje přezdívka Lúmenn?
Já to neberu jako přezdívku, ale jako svoje jméno. Co mi rodiče napsali do občanky, prostě není moje jméno, zvolila jsem si vlastní. Tohle je původem z elfštiny a vzniklo, když jsem ve dvanácti začala psát fantasy povídky. Pojmenovala jsem tak hlavní charakter, který byl vlastně mým alter egem. Od té doby nosím tohle jméno.

Jsi vegetariánka, ale v soutěži jsi musela pojídat vepřové. Jak ses s tím poprala?
Kupodivu úplně v pohodě. Nevím, jestli to bylo těmi kamerami, ale nějak jsem se hecla a zvládla to. Čekala jsem, že to bude horší, ale dalo se to přežít. Mucholapky mi vadily víc. A mrzela mě finálová otázka. Kolik je tisíc krát jeden milion, bych věděla, ale spletla jsem se. V angličtině se miliarda řekne „billion“ a já čtu hodně věcí v angličtině. Než jsem si uvědomila, jak je to správně, zazněl gong a už nebylo možné to opravit. Otázku o tom, ve kterém století byl vzdušnou cestou poprvé překonán kanál La Manche, jsem nevěděla, to jsem vyloženě tipla. Bohužel špatně. Ale 60 tisíc je dobrá výhra.

Podívejte se na celý 8. díl Pekelné výzvy: