Rozhovor s vítězem 7. Pekelné výzvy Vojtou

Pekelná výzva (7) - Soutěžící - Vojta

Sedmou Pekelnou výzvu po lítém biji nakonec vyhrál Vojtěch Nosek. Student, který se věnuje hudbě a historickému šermu, si nakonec odnesl výhru 60 tisíc korun.

Vojta Nosek se do Pekelné výzvy přihlásil ze zvědavosti a také proto, že si chtěl jako student trochu finančně přilepšit. Svou roli sehrál i exhibicionismus. Vojtěch je muzikant, a navíc už od puberty působí ve skupině historického šermu, takže předvádět se je mu vlastní. 

Vyhrál jste 60 tisíc korun. Na co peníze použijete?
Část peněz půjde na moje výlohy na živobytí, abych si trochu přilepšil. Ostatně s tím jsem do soutěže šel. Část pak věnuju na své koníčky. Loni jsem přerušil studium a teď jsem na volné noze, ale hlásím se zpátky na vysokou školu. Takže peníze se budou hodit. A rád bych pozval na večeři svou přítelkyni, která trošku trpěla, když mě viděla exhibovat na latríně.

Prohlédněte si fotogalerii ze 7. dílu:


Z pěti finálových otázek jste špatně odpověděl dvě. Mrzelo vás to po soutěži?
Otázka na nadstrážmistra mě docela mrzela, to jsem zaváhal. Ale stává se. Vlasy jsem si za to netrhal. Modelku jsem nevěděl, takže nad tím jsem nějak mávnul rukou. To jsem si těžko mohl vyčítat. Alena Šeredová, kterou jsem řekl místo Terezy Maxové, je asi jediná česká modelka, kterou znám.

Která disciplína pro Tebe byla nejtěžší?
Musím říct, že když jsem se do soutěže hlásil, netušil jsem, do čeho půjdu, ale nakonec jsem měl představu poměrně dobrou. Co jsem sledoval v televizi předchozí díly, myslím, že jiní soutěžící se museli poprat s daleko složitějšími úkoly. Většinu věcí jsem zvládl. Rybí tuk mi nevadil vůbec. Trochu horší to bylo s latrínou, ale tam víc než já při natáčení trpěla moje přítelkyně, když se to dozvěděla. Nepřišlo mi to zase tolik ponižující. S čím bych měl určitě problém a jsem rád, že se to v mém díle neobjevilo, je pojídání vepřových pochoutek nebo zvířecích očí. Asi bych neprotestoval, ale nejsem si jistý, že bych to zvládl. Určitě bych ale nešel do ničeho, co zavání výraznou bolestí nebo zraněním. Jinak mi trocha utrpení nevadí.

Podívejte se na celý 7. díl Pekelné výzvy: