Rozhovor s vítězem 6. Pekelné výzvy Michalem

Pekelná výzva (6) - soutěžící - Michal

Do finále šesté Pekelné výzvy se po pěti bolestivých kolech probojoval Michal Koštial, který pracuje jako dělník. Z pekla si nakonec odnesl výhru 80 tisíc korun – dosud nejvíc ze všech vítězů. Jak se mu soutěž líbila?

Třiatřicetiletý Michal Koštial se netají tím, že miluje extrém v každém směru. Chtěl zjistit, kolik toho zvládne, a proto se přihlásil do Pekelné výzvy. V minulosti už se na pár castingů hlásil. Chtěl se podívat do vily VyVolených i na ostrov, kde se odehrával Trosečník, nikdy to ale nevyšlo. Až nyní, kdy si zahrál v Pekelné výzvě a nakonec došel až do finále.


Vyhrál jste 80 tisíc korun. Od natáčení uplynulo pár týdnů. Co jste si stihl pořídit?
Zatím nic moc, výhru utrácím pozvolna. Už v televizi jsem říkal, že plánuju zařídit bydlení, což pořád platí. Koupil jsem si lednici, teď to bude pračka, koberce. Nemám doma vůbec nic, takže celá částka padne v podstatě jenom na tohle. Proto jsem rád, že to vyšlo a vyhrál jsem celých 80 tisíc. Té jedné otázky je škoda. Nebyla vlastně tak složitá, ale byla zamotaná. A jak ji Iva komentovala, neměl jsem klid nad ní pořádně přemýšlet a uspořádat si v hlavě, kdo je v rodině vlastně kdo. Kdybych měl o pár vteřin víc a nebyl jsem v takovém stresu, asi bych se k odpovědi dopracoval.


Proč jste se do Pekelné výzvy přihlásil a co jste od soutěže čekal?
Zaujala mě upoutávka v televizi, tak jsem to zkusil a doufal, že půjde o nějaký adrenalin. Rád bych se zúčastnil i něčeho akčnějšího, čekal jsem klání na způsob světoznámé soutěže Fear Factor. Nakonec to sice tak drsné nebylo, ale moje očekávání to splnilo.


Která disciplína pro vás byla nejtěžší?
Žádná mi nevadila, všechny jsem zvládl. Myslím, že naše skupina měla docela štěstí na úkoly, nemuseli jsme pojídat červy ani si vkládat do úst zvířecí oči. Neměl bych sice problém ani s tím, ale myslím, že zvládnout ty naše disciplíny bylo podstatně jednodušší. Jestli by mi něco vadilo, tak zvířata. Kdybych si musel pohrávat s plazy nebo s hady, to bych radost neměl, a to by muselo být podstatně za víc peněz než za sto tisíc. (směje se)


Budete se na sebe dívat v televizi?
Určitě! Mám dvě děti a díváme se na každý díl. Dívají se i moji rodiče a kamarádi z práce. Nejdřív mi říkali, že jsem se úplně zbláznil, ale teď to berou a připadá jim to vtipné. Jsem zvědavý, jak to bude vypadat v televizi. Protože když se člověk účastní natáčení, většinou to vnímá úplně jinak, než když jenom sedí doma v křesle a dívá se na cizí lidi.

Podívejte se na celý šestý díl: