Rozhovor s vítězem 5. Pekelné výzvy Honzou

Pekelná výzva (5) - soutěžící - Honza

Pátou Pekelnou výzvu vyhrál šestadvacetiletý Honza Zdrubecký, který pracuje jako obchodník v reklamě a marketingu. Odnesl si výhru v hodnotě 40 tisíc korun. „Vy hledáte a já se v tom našel, navíc jsem si řekl, že zkusím něco nového. Miluju výzvy,“ říká...

Že ho štáb pozval na casting, pro něj bylo překvapení, odskočil si na něj ze služební cesty. „Byla to zábava. Ale když už jsem tam jednou byl, řekl jsem si, že prostě vyhraju. A vyhrál jsem.“ Čtyřicet tisíc se mu bude hodit, v srpnu se mu totiž narodí dítě...

Šedesát tisíc korun shořelo v pekelném ohni. Je to zklamání?
Je to velké zklamání, protože některé otázky jsem věděl. Třeba kde zemřel Napoleon Bonaparte, vím, ale nemohl jsem si vzpomenout a v tom vypětí, které tam panovalo, mě napadla prostě jenom Elba. Svatá Helena zůstala zapomenuta. No a Othello, to je samostatná kapitola. Než jsem si vzpomněl na Desdemonu, zazněl gong, Iva Pazderková řekla správnou odpověď a peníze letěly. Bylo mi to líto, těchto dvacet tisíc jsem opravdu pálil zcela zbytečně. Ozon jsem nevěděl a nijak bych ho nevymyslel. Tušil jsem, že to bude něco s O, ale že je to O3, to by mě nenapadlo.

Podívejte se na fotogalerii z 5. dílu:

Která disciplína v Pekelné výzvě pro tebe byla nejhorší?
Nejvíc jsem trpěl u předposledního kola, kdy jsme se museli o odpověď hlásit tak, že se vyčuráme. To mi moc nešlo, ale nakonec jsem to zvládnul. Publikum vypadalo vyděšeně při pojídání červů, ale já jsem zvyklý. Zkoušel jsem lecjaké pochoutky na svých cestách po Thajsku, takže to mi až takový problém nedělalo. Do čeho bych nešel? Asi bych se před kamerou nesvléknul do naha, s tím mám problém. Jinak s ničím. Mým koníčkem jsou extrémní sporty, takže myslím, že bych zvládnul skoro cokoliv. Pravda je, že pojídání očí, které se objevilo v minulých dílech, to by byl těžký oříšek. Ale kdyby to bylo za peníze, tak bych se možná překonal. I když sto tisíc je za tohle dost málo, tam by motivace musela být vyšší.

Přehrajte si celý 5. díl:

Proč jste se vlastně přihlásil do Pekelné výzvy?
Mám rád výzvy, mám rád legraci, byl jsem zvědavý na proces natáčení. A natáčení mě ohromně bavilo, užíval jsem si to. Příjemná zkušenost. Peníze roli nehrály. Pro mě byl šok, že mě vůbec vybrali, protože na casting jsem si odskočil víceméně ze služební cesty. Byla to radost, zpestření dne, líbilo se mi to a vůbec bych neváhal přihlásit se znovu.